Devorantum

Ostatnia edycja: 2015-04-16 18:50:17

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Devorantum równie często jest nazywane ,,Uściskiem kochanka". Jest to gigantyczna, mięsożerna roślina, która przy odpowiednich warunkach dorasta nawet do 2.5 metrów wysokości. Głównie spotykana na mokradłach i terenach podmokłych. Rozprzestrzenia się poprzez rozmnażanie wegetatywne (kłącza) ,więc występuje w dużych grupach po kilka osobników. Pośrodku rośliny znajduje się fioletowa bulwa, otoczona purpurowymi płatami oraz czterema prostopadłymi do niej, wielkimi, ząbkowanymi liśćmi przyrośniętymi do podłoża. Substancje wytwarzane przez roślinę wpływają na zmysły, jednak mają odmienne działanie na poszczególne istoty. Mają one za zadanie zwabić ofiarę w zasięg owych liści, które pod wpływem nacisku unoszą się i zamykają tworząc w ten sposób szczelną klatkę. Wnętrze tak powstałego więzienia dość szybko nie tylko się zaciska, ale też i wypełnia kwasami trawiennymi rośliny, co w efekcie sprawia, że ofiara umiera w męczarniach. W przypadku zwierząt i im podobnych substancje te mogą przypominać np. zapach ulubionego pokarmu lub osobnika płci przeciwnej. Na istoty humanoidalne ma ona zupełnie odmienne działanie. Przyciąga ona swoim zapachem, wywołując jednocześnie stan przypominający miłosne uniesienie. Już niejeden alchemik, zielarz, a nawet przypadkowy podróżny zginął w jej "miłosnych" objęciach. Roślina ta wykorzystywana jest głównie w miksturach miłosnych i wszelkich substancjach halucynogennych.

3. Sposób przechowywania:
Poćwiartowane i przesuszone bulwy przechowywać w zamkniętych naczyniach. Korzenie w postaci suchego proszku najlepiej trzymaj w niewielkich woreczkach. Składniki nie wymagają specjalnych warunków przechowywania, zazwyczaj wystarcza suche i ciemne miejsce.

4. Trwałość:
Wywar z bulwy odpowiednio przechowywany ok. 6 miesięcy.
Zasuszone korzenie zachowują trwałość do ok. 2 lat.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
W postacie wywaru lub pasty z korzeni do wcierania.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Głównym efektem wywary z bulwy jest odurzenie miłosne trwające około 30min. Korzenie mają właściwości halucynogenne. Przedawkowanie może skutkować tymczasową utratą świadomości i zawrotami głowy. W niewielkich dawkach stosowane również do zwiększenia doznań miłosnych.

6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:
Wywar - około minuty od zażycia.
Pasta - natychmiast po zażyciu.

6.2 - Antidotum i jego dostępność:
Odwary z owoców Sambica podawane co około 10 min. hamują halucynacje.
W przypadku odurzenia zwykle wystarczy najprostsza mikstura lecznicza, jednak siarczysty policzek też nie zaszkodzi.

Autor: Sirandile

Wróć do strony głównej