Tsula

Ostatnia edycja: 2015-06-21 20:16:53

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica 75
Gatunek: Cuoatl
Grupa: III
Nazwa: Tsula


1. Opis wyglądu:
Pod względem cech fizycznych, Tsule posiadają elementy wspólne z inną odmianą skrzydlatych węży, czyli Quotlami: suche łuski, kształt pyska oraz pokryte pierzem skrzydła. Wyróżniają się natomiast pomarańczową barwą ślepiów, błoniastym kołnierzem wokół łba i rozmaitością kolorów łusek, występującą zarówno u samców, jak również samic. Owa rozmaitość, wedle teorii Haressdrena Nansu, zależy od hodowli oraz płci. Przyjęło się, że samca można rozpoznać po ciemnym odcieniu tarczek, samicę zaś - jasnym. Czynnikiem decydującym o samym kolorze jest wzbogacenie mięsa, które Tsule jadają, odpowiednimi miksturami. Aby uzyskać pożądany kolor tarczek, należy dodać wybrany specyfik w stosownej proporcji. Energia magiczna, która stanowi drugi pokarm kreatur, nie wpływa na ich wygląd.
Tsule osiągają rozmiary od 3 do 15 metrów, ważą między 150 a 750 kg. Obwód ciała jest nieco mniejszy niż u Quotli - 80 centymetrów. Rozpiętość skrzydeł wynosi od 5 do 20 metrów, grubość błony zaś nie ulega zmianom - 4 centymetry. Tsule zachowują skrzydła na całe życie i mogą używać ich celem krótkodystansowego lotu.


2. Występowanie i zwyczaje:
Są to stworzenia hodowlane, które nie występują jako wolny gatunek. Podczas walki z jednym Quotlem, Nansu przypadkiem uderzył energią magiczną w jego gniazdo. Spowodowało to wystąpienie mutacji u piskląt. Cały miot przeżył i trafił pod opiekę Haressdrena. Łuskowaty zaczął prowadzić badania nad uzyskanymi w ten sposób pierwszymi Tsulami. Ustalił, że pod wpływem dużych mas energii jednostki, które posiadały silniejszy organizm, rzeczywiście ulegały mutacjom. Zmieniło się nie tylko ich zachowanie, ale również dieta. Świeżo wyhodowane Tsule zaczynały traktować energię magiczną jako pokarm, oprócz mięsa. Stały się także łagodniejsze niż ich kuzyni. Nansu stwierdził, że wynikło to z natury energii, jaką zostały potraktowane jeszcze przed wykluciem. Niebawem spróbował doprowadzić do połączenia się samca i samicy Tsuli w parę. Skrzydlate węże bez większych komplikacji mogły posiadać młode. Podobnie jak Quotle, są jajorodne. Potomstwo dziedziczy cechy obojga rodziców i posiada wypustki tam, gdzie później wyrastają skrzydła, czyli nieco poniżej kołnierza. Mimo że krzyżówki odmian Quotli, Couatli i Tsuli są niespotykane, Nansu przekonuje o istnieniu szansy na ich uzyskanie.
Rola, którą pełnią te stworzenia, sprowadza się przede wszystkim do pilnowania domostwa. Biorąc pod uwagę, iż prezentują ten sam gatunek, co Quotle, za hodowlę ich odpowiadają Nagowie. Oczywiście, ze wsparciem Haressdrenów szukających miejsc, gdzie Tsule mogą posilić się energią magiczną.Autor: Nansu

Poprawki: Gronni [9622]

Wróć do strony głównej