Napalonka

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica  1
Gatunek: Sargavos libia
Grupa: I
Rycina


1. Opis wyglądu:
Napalonka to niepozorna, mała rybka o błyszczących, słabo widocznych łuskach. Osiąga do 3 cm długości. Jej kształt ciała jest łezkowaty, spłaszczony w pionie i podłużny. Ma wąskie, ciemnoszare płetwy grzbietowe i brzuszne. Płatwa ogonowa jest krótka, ciemniejsza od tułowia. Małe, czarne oczy ma usytuowane symetrycznie po obu stronach głowy.

2. Występowanie i zwyczaje:
Napalonka jest zwierzęciem pozbawionym cech nadanych magicznie. Pochodzi z początków Sferrum i nie ulegała od tego czasu większym zmianom przystosowawczym. Występuje na płytkich wodach morskich, zwłaszcza na zachodnich wybrzeżach kontynentu, w okolicach Reptili i Twierdzy Urthorror.
Żyje w ławicach. Jest zwierzęciem bardzo płochliwym. Trudno ją schwytać, gdyż żywi się planktonem i nie łapie na żadne znane wędkarskie przynęty. Ze względu na malutkie rozmiary ciężko jest łowić ją siecią.

3. Specjalne zdolności:
Wydaliny Napalonki są naturalnym, silnym stymulatorem seksualnym dla kobiet. Ich wydzielina wprowadza w stan lekkiego upojenia i pobudzenia erotycznego. Wytwarza cielesne napięcie, związane z niepowstrzymanym pragnieniem odbycia stosunku. Zwiększa ukrwienie narządów płciowych i powoduje wzwód łechtaczki.
Napalonki hoduje się i używa do produkcji pobudzającego eliksiru zwanego libijką.

Autor: Niliana

Wróć do strony głównej