Łowiskoczek

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

Z Wielkiej Biblioteki Cesarskiej
Dział XXX Potwory i Bestie.
Stronica 17
Gatunek: Łowiskoczek
Grupa: I zwierzę
Rycina:


1. Opis wyglądu:
Łowiskoczek to wysoki na półtora metra, dwunożny stwór, rodem z mroźnych rejonów Fallathanu. Jego ptasie nogi o czterech palcach pozbawione są owłosienia, które skazane byłoby na kontakt z lodowatą wodzą, zwłaszcza podczas brodzenia. Zamiast tego porasta je wyjątkowo gruba, niepodatna na odmrożenia skóra. Pozostała część ciała pokryta jest gęstym, długim futrem o śniegowej barwie, zabezpieczającym przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Szyja jest długa, wygięta ku tyłowi i zwieńczona bezwłosą głową (podobnie jak nogi gruboskórną) z zębatym, wydłużonym dziobem. Dobrze widoczne są oczy, nozdrza i pozbawione małżowin uszy drapieżnika. Szyję równoważy równie długi ogon. Łowiskoczek posiada również dwie niewielkie kończyny przednie wyposażone w szpony, których używa podczas wspinaczki czy do przytrzymywania ofiar..

2. Występowanie i zwyczaje:
Żyje w wysokich górach z gracją skacząc z głazu na głaz i wspinając się sprawnie na niedostępne skały. Żywi się rybami ,które łapie swym dziobem w górskich, chłodnych strumieniach. Brodzi godzinami w krystalicznie czystej wodzie, wypatrując bystrymi oczyma ryb. Gdy zlokalizuje ofiarę, chwyta ją w żelazny uścisk szczęk i w całości połyka. W naturze żyje samotnie, wędrując wzdłuż potoków, nie posiadając stałego terytorium. Zagrożony będzie starał się uciec napastnikowi, wykorzystując swój talent do imponujących skoków i wspinaczki. Jeżeli nieprzyjaciel będzie kontynuował pogoń, postara się zwabić go w okolice rozpadlin czy urwisko, aby tam zwieść i zgubić. Jeżeli jednak wszystko zawiedzie, zmuszony będzie atakować, skacząc (najlepiej z pewnej wysokości) na grzbiet przeciwnika. Bestia będzie próbowała powalić prześladowcę, wykorzystując pazury kończyn jak i sam dziób. Gody odbywają się raz na rok wraz z nadejściem wiosny. Łowiskoczki ujawniają swój talent śpiewaczy. Góry rozbrzmiewają ariami samców i nawołujących samiczek chętnych do kopulacji. Zaloty trwać mogą nawet miesiąc, gdyż stale wędrujące po bezkresnych górskich obszarach zwierzęta, mogą mieć najzwyczajniej problemy z odnalezieniem się. Dwa miesiące po zapłodnieniu, samica składa pojedyncze jajo w starannie wykonanym z mchu i niewielkich roślin górskich gnieździe. Opiekuje się młodym przez następne pół roku, aż do uzyskania przez potomka pełnoletniości. Bestia jest obojętnie nastawiona do istot inteligentnych, choć zdarzały się przypadki oswajania drapieżnika przez plemiona górskich barbarzyńców i wykorzystywany jako zwierzę juczne a nawet jako szybki i sprawnie poruszający się wierzchowiec. Wykorzystywane są do połowu ryb w górskich strumieniach. Z futra szyje się ubrania, mogą służyć jako prymitywne posłania. Mocna skóra z nóg i głowy bywa używana do tworzenia skórzanych zbroi i tarcz a mięso cenione jest z uwagi na swą pożywność i przyjemny smak.

3. Specjalne zdolności:
Wspinaczka - Łowiskoczek bez problemów porusza się po terenach górskich, wykorzystując naturalne predyspozycje ciała do wykonywania sporych skoków.
Pazury - Łowiskoczek do walki wykorzystuje pazury dolnych i górnych kończyn.
Wzmocniona skóra - Skóra łowiskoczka jest dość odporna na ataki mechaniczne (-5 do zadawanych obrażeń).
Ogniowa słabość - Łowiskoczek jest wrażliwy na ogień, zwłaszcza jego gęste futro (+10 do zadawanych obrażeń od ognia magicznego i nie magicznego).

Autor:Caded

Wróć do strony głównej