Ruvia Blada

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Ruvia jest rośliną żyjącą w podziemiach zarówno naturalnych, jak i będących dziełem istot myślących. Nie spotyka się jej poza terenem Amarth. Jest epifitem porastającym tak inne rośliny, jak i skalne powierzchnie. Zwykle roślina zwisa ze swego miejsca zaczepienia na grubym, popielatym, nierzadko zdrewniałym pnączu, zdarzają się jednak także Ruvie rosnące samodzielnie, bezpośrednio na podłożu w formie niedużego krzewu.
Zarówno miejsce zaczepienia, jak i nasada pnia otoczona jest bulwami, umożliwiającymi odrodzenie się roślinie oraz rozmnażanie. Roślina wykształca owalny, luminescentny twór otoczony wydłużonymi, grubymi liśćmi tworzącymi wokół niego swoisty koszyczek. Podobne liście rosnąć mogą także na pędzie. W formie krzewu twory są mniejsze i liczne, zaś epifit formuje je najwyżej trzy. Powierzchnię tworu pokrywa świecący się słabo, zielonkawy pyłek, który poddany obróbce termicznej staje się czarny.
Z Ruvii pozyskuje się żywicę (kłącza), sok i miąższ (twór i liście) oraz pyłek.

3. Sposób przechowywania:
Żywicę się suszy i owija czystą szmatką. Zwykle ma postać dużej bryły, którą się kruszy przed użyciem.
Sok należy zagotować i zamknąć szczelnie w buteleczkach z ciemnego szkła.
Twór w przekroju wygląda jak jarząca się zielona galaretka z niebieskimi żyłkami. Po obraniu z jasnobłękitnej skórki kroi się go na małe kawałki i umieszcza w specjalnych koszyczkach nad piecem. Liście zbiera się w pęczki i suszy w podobny sposób. Suszoną roślinę przechowuje się w chłodnych przewiewnych miejscach.
Pyłek, tak zielony, jak i czarny, wystarczy zamknąć w szczelnym naczyniu.

4. Trwałość:
Żywica trwałość do 3 lat, spreparowany sok i suszony miąższ – rok, pyłek – 2-3 miesiące.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Wdychanie oparów, spożycie, iniekcja

6. Efekt, jaki powoduje jej dostarczenie do organizmu:
Roślina zawiera ogromną ilość substancji o działaniu podobnym do opiatów, jednak jej działanie zależy od sposobu dostarczenia do organizmu:
- żywica używana w formie kadzidła ma działanie uspokajające, relaksujące oraz lekko euforyczne, pomaga na problemy z oddychaniem; nie polecane jest jednak palenie w fajkach lub w połączeniu z tytoniem, gdyż może spowodować obrzęk i poparzenia dróg oddechowych,
- spożycie miąższu wytłumia emocje, zmniejsza wrażliwość na ból, zmniejsza uczucie głodu, pomaga w koncentracji, w nadmiernej ilości powoduje wrażenie spowolnienia się całego świata wokół,
- spożycie soku działa przeciwbólowo, nasennie i odurzająco,
- jedynie sok podany w niedużej dawce dożylnie powoduje silne halucynacje,
- pyłek jako jedyny nie ma działania psychoaktywnego. Dodany do alkoholu, sprawia, że działa on szybciej i mocniej. Często używany jest w kosmetykach, jako czernidło oraz zielony barwnik.

Ruvia wykazuje niskie działanie uzależniające, jednak długotrwałe jej używanie może powodować wycieńczenie organizmu, problemy psychiczne, jak anhedonia, apatia, bezsenność, zaburzenia poczucia rzeczywistości czy omamy. Przedawkowanie dotyczy jedynie użycia soku i powoduje długotrwałą utratę przytomności, problemy z oddychaniem, zakłócenie pracy serca, a nawet śmierć.

Autor: Ahrimaar

Wróć do strony głównej