Topielica, Pocałunek Wodnicy

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Topielica jest zawiesiną o zgniłozielnej, mętnej barwie i gęstej konsystencji. Zapach nie jest nieprzyjemny, kojarzy się z wonią świeżo ściętej trawy. Do jej wytworzenia używa się wielu różnych ziół. Większość odnajdziemy na brzegach rzek i jezior, resztę zaś w jaskiniach. Jej głównym składnikiem jest Kropelnik Modry, jego działanie wzmocniono Nargilami, ale do tego swoistego "przecieru" używa się również Tysiącznika, soku z łodyg Tojadu Fiołkowego (znikome ilości), Khavi, Ognioziela, jak również żywicy ze Złotego Drzewa. Nie wszystkie ingrediencje są jednak pochodzenia roślinnego. Aby mikstura zadziałała, należy dodać do niej odrobinę niksiej krwi. Powstaje poprzez wielokrotne roztarcie składników w moździerzu, aż do uzyskania gładkiej masy. Nie podlega obróbce cieplnej ani procesowi fermentacji, czy destylacji.

3. Sposób przechowywania:
Miksturę rozlewa się do szczelnie lakowanych fiolek z ciemnego szkła lub barwionego kryształu. Powinna być przechowywana w chłodnych pomieszczeniach.

4. Trwałość:
Prawidłowo przechowywana mikstura może być skuteczna nawet po dwóch miesiącach od zalakowania. W przypadku zamrożenia, trwałość specyfiku wydłuża się do sześciu miesięcy.

5. Sposób w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Zawiesinę należy połknąć w ilości 3ml na kilogram masy ciała. W przypadku zażycia zbyt małej jej ilości, czas działania ulegnie skróceniu. Wydaje się, że sposób dawkowania miał wpływ na nazwę mikstury – to kobiety najczęściej zaniżały swoją wagę, w wyniku czego padały ofiarą skróconego czasu działania specyfiku.

6. Efekt jaki powoduje jej zażycie:
Pocałunek Wodnicy powoduje zwiększenie wydolności organizmu w sposób następujący: obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz spowalnia akcję serca, temperatura ciała znacznie spada, a także powiększa się pojemność płuc. Dzięki mnogości i alchemicznej precyzji w doborze dawek nie skutkuje to hibernacją, a poza głównym efektem daje możliwości porównywalne z tymi, które uzyskujemy ciężkim, długotrwałym treningiem.
Miksturę stworzono dla możliwości nienaturalnie długiego wstrzymania oddechu, wiąże się jednak z szeregiem zagrożeń. Po zażyciu specyfiku należy zaczerpnąć haust powietrza, a następnie bezwzględnie wstrzymać oddech. W innym wypadku jesteśmy narażeni na hiperwentylację. Po zanurzeniu, należy uważać na temperaturę ciała, łatwo bowiem o hipotermię. Trzeba pamiętać, że działanie mikstury zależne jest od organizmu spożywającgo. Wszelkie choroby układu krążenia, nadmierna otyłość lub umięśnienie, mogą skutkować skróconym czasem działania zawiesiny. Także bardzo intensywny wysiłek fizyczny, będzie skutkował zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen, a w konsekwencji koniecznością szybszego wynurzenia. Prawidłowo przyrządzony i podany środek, działa około trzech godzin.
W momencie, w którym mikstura przestaje funkcjonować, organizm potrzebuje natychmiastowej dawki tlenu. Zaczerpnięcie oddechu jest wówczas odruchem bezwarunkowym. Jeśli pozostajemy w wodzie, powoduje to dostanie się cieczy do płuc, a w konsekwencji utonięcie.
Przedawkowanie mikstury prowadzi do szoku tlenowego a w skrajnych przypadkach, do rozedmy płuc. Kiedy mikstura przestaje działać, możemy doświadczyć efektów ubocznych - przyśpieszonego oddechu, zawrotów głowy, czy, jeśli zbytnio obciążyliśmy organizm, wymiotów. Godzina lub dwie odpoczynku wystarczą jednak by powrócić do pełni sprawności.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Zaczyna działać po około dwóch minutach od spożycia.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy

Autor: Sathilia D'Paole

Wróć do strony głównej