Tęczowa Śmierć

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Są to trzy pigułki, każda w innym kolorze. Pierwszą z nich jest Zielona Pigułka, obok Żółta Pigułka , a ostatnia to Czerwona Pigułka. Poszczególne składniki są dobierane według indywidualnego zapotrzebowania więc przepisu nie można ujednolicić. Każda z pigułek posiada jeden stały składnik, lecz o tym, co to i ile tego potrzeba wiedzą tylko wtajemniczeni alchemicy.

3. Sposób Przechowywania:
Pigułki te są niezwykle delikatne więc należy je przechowywać w szczelnym, stabilnym pojemniku, najlepiej w miejscu zamkniętym z temperaturą pokojową.

4. Trwałość:
Jest to substancja, która na użycie może czekać nawet trzy lata. W międzyczasie jej właściwości słabną, a kolory blakną. Gdy po upływie tego czasu całkowicie stracą swe moce, czernieją.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Poprzez spożycie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Przez wymuszenie konwersji w organizmie, wymieniającej zapasy tłuszczu, nadmiar płynów i poniekąd masę mięśniową na energię witalną, każda kolejno połknięta pigułka daje ogromny i krótkotrwały zastrzyk mocy. Czerwona pigułka jest nawet w stanie zwiększyć moc użytkownika trzydziestokrotnie. Jednak pigułki mają wadę. Każda pigułka uszkadza ciało, zatruwając je i wyniszczając narządy wewnętrzne osobnika i to od trzeciej pigułki wszystkie własne rezerwy tłuszczu i płynów zostają wymienione, przez co użytkownik staje się niebezpiecznie wychudzony i osłabiony. Mówi się, że po Trzeciej Pigułce śmierć jest nieuchronna, z tej racji alchemicy zalecają ostrożność i używanie jej w skrajnych przypadkach.

6.1 Czas działania:
Pierwsza pigułka działa stosunkowo wolno, tłuszcz powoli znika, czujemy się lekko odwodnieni i wraz z jego ubytkiem przybywa energia. Druga pigułka daje już dosyć szybki zastrzyk energii, który może uratować życie na przykład przy konfrontacji z więcej niż jednym przeciwnikiem. Trzecia pigułka działa praktycznie natychmiastowo bowiem w przeciągu pięciu minut od zażycia, powodując u osobnika krótki acz ogromny przyrost mocy i ogromny spadek masy ciała.

6.2 Antidotum:
Trzecia pigułka powoduje straszne wychudzenie, aby zapobiec śmierci ze skrajnego wyczerpania należy wypić buteleczkę lub dwie (w zależności od gabarytów osobnika) oleju pochodzenia roślinnego, a najlepiej rybnego i zacząć systematycznie uzupełnianie ubytków pokarmem (zaleca się tłusty pokarm). Ponowne użycie jest możliwe dopiero gdy osobnik uzupełni tłuszcze.

Autor: rogerber1998

Wróć do strony głównej