Powolnica

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura magiczna

2. Opis:
Powolnica jest miksturą magiczną wymyśloną z prostej potrzeby poradzenia sobie z jadem wstrzykiwanym przez dzikie zwierzęta przy ukąszeniach.
W rezultacie powstała mieszanka magiczna o bladoniebieskim zabarwieniu.
Jej spowalniające metabolizm działanie może być wykorzystywane jednak nie tylko do walki z jadem zwierząt. Równie dobrze można podać Powolnicę przy zatruciu czymkolwiek innym, przy głębokich, mocno krwawiących ranach, w momentach, gdy nie ma możliwości opatrzenia od razu.

Samo wytworzenie mikstury jest dość skomplikowanym procesem. Nie wystarczy bowiem wymieszanie składników i rozlanie ich do fiolek w odpowiedniej gramaturze.
Przygotowaną mieszankę, przed uszlachetnieniem odpowiednim zaklęciem należy potraktować odpowiednimi zabiegami. Chłodzenie i ogrzewanie mikstury do określonych temperatur jest, podobno, sednem pracy twórczej przy Powolnicy.
Zapach Powolnicy porównywalny jest zapachowi gnijących owoców, pleśni i grzybów, jednakże w smaku, o dziwo, jest przyjemna. Smakuje owocową słodyczą.

Uwaga: w przypadku alergii na magię, Powolnica może wywołać wyjątkowo groźne objawy. U osób w podeszłym wieku i dzieci, oraz kobiet ciężarnych nie zaleca się stosowania nawet małych ilości.
Przedawkowanie może spowodować zapaść, lub zatrzymanie akcji serca. Przez przedawkowanie rozumie się jednorazowe zażycie dużej ilości mikstury, jak i zażycie ponad dwóch dawek dzień po dniu.
Między zażyciem kolejnych dawek Powolnicy powinny upłynąć dwie doby, dopiero po takim czasie przyjęcie kolejnej dawki nie jest traktowane przez organizm jako zatrucie i przedawkowanie.

3. Sposób przechowywania:
Zaleca się przechowywanie mikstury w szczelnie zamkniętych pojemnikach, najlepiej szklanych. Wystawiona na działanie powietrza, po około godzinie zaczyna tracić swoje właściwości i kolor.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywana Powolnica może zostać zastosowana z powodzeniem do 5 lat od wyprodukowania. Przechowywana w niezamkniętym naczyniu już po godzinie zaczyna tracić właściwości, po dobie nie nadaje się do użytku.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Powolnica jest miksturą w stanie płynnym, należy ją wypić.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Ideą i głównym działaniem zamierzonym przez twórcę, jest spowolnienie akcji serca i wszelkich czynności metabolicznych.
Rzadsze uderzenia serca, oraz płytsze oddechy mogą doprowadzić do omdlenia, jednakże zażycie odpowiedniej dawki nie może spowodować stałego uszczerbku na zdrowiu.
Uczucie chłodu i słabości jest oczywiste z powodu wolniej krążącej w żyłach krwi.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Powolnica dość szybko rozpuszcza się i zaczyna działać w ciele potrzebującego. W zależności od wielkości i ogólnego zdrowia pacjenta, mikstura zaczyna swoje działanie po 10 do 20 minutach, a działanie utrzymuje się do półgodziny.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy.

Autor: Ashetta Grimmaldini

Wróć do strony głównej