Złośliwiec

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Złośliwiec osiąga około półtora metra wysokości, choć można czasem spotkać osobniki mierzące blisko dwa metry. Roślina ta żywi się mięsem. W stanie spoczynku, czyli po zaspokojeniu głodu, pąk, którym zwykle pożera swoje ofiary, przeradza się w piękny, wielobarwny kwiat. Kwitnie przez miesiąc, a po upływie tego czasu, kwiat usycha i opada. Musi minąć kolejny miesiąc, a czasem i dwa, nim Złośliwiec ponownie wykształci gryzący pąk.
Występuje samotnie, na terenach podmokłych oraz w gęstych lasach. Nieczęsto można spotkać Złośliwca.
Przydatnymi częściami tej rośliny jest jej sok - jednak tylko w fazie głodu. Podczas spoczynku traci swoje właściwości. Płatki kwiatów oraz nektar również mają swoje zastosowanie. Reszta jest zupełnie nieprzydatna.
Kolce, które imitują zęby Złośliwca, przesączone są trucizną, która w kilka minut osłabia napastnika, pozbawia go możliwości poruszania się przez kilka godzin. Ma też właściwości halucynogenne. Nie da się z niej jednak korzystać, bowiem traci swoje właściwości kwadrans po zebraniu.

3. Sposób przechowywania:
Sok - jest łatwy w przechowywaniu, zbiera się go po prostu do fiolki.
Płatki kwiatu - ususzone jak najszybciej po zebraniu, a następnie skruszone w drobny pył można przetrzymywać w suchym miejscu.
Nektar - zagotowany wraz z płatkami, wystudzony i zamknięty w fiolce.

4. Trwałość:
Sok - w fiolce przydatny do spożycia pół roku od zebrania.
Płatki kwiatu - przygotowane i przechowywane w suchym miejscu zachowują swoje właściwości przez trzy miesiące.
Nektar - zachowuje swą trwałość przez dwa miesiące.

5. Sposób, w jaki dostarcza się do organizmu:
sok - polewanie rany/robienie opatrunku.
płatki kwiatu - zaparzone, spożywane doustnie.
nektar - doustnie.

6. Efekt, jaki powoduje zażycie/dostarczenie do organizmu:
Sok - najlepiej nasączyć nim opatrunek i przyłożyć do oczyszczonej rany. Przyspiesza gojenie, tamuje krwotok, zmniejsza szansę powstania blizny, oraz jej widoczność. Nawet jeśli rana się jątrzy, sok Złośliwca sobie z tym poradzi. Efektem ubocznym jest stan euforyczny i lekkie halucynacje, mogące pojawić się u rannego.
Nie należy spożywać doustnie - wywołuje silną biegunkę, utrzymującą się do dwóch dni.
Płatki kwiatów - zaparzone i wypite wzmacniają organizm, zmniejszają odczuwany ból, zbijają gorączkę, leczą przeziębienie, pomagają hamować krwotok. Zażywane często przez kobiety tuż przed porodem, oraz w czasie boleśniejszych miesiączek. Działanie utrzymuje się przez 24h. Może, choć nie musi, wystąpić efekt uboczny, w postaci lekkiego zzielenienia języka, oraz łakomstwa na surowe mięso.
Nektar - odtrutka na truciznę z kolców Złośliwca. Minimalizuje odczuwane objawy.

Autor: Sheva

Wróć do strony głównej