Lotos Przodków

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Lotos Przodków spotykany jest bardzo rzadko na terenach Fallathanu. Rośnie jedynie na cmentarzach, miejscach zbiorowych egzekucji czy bitewnych pobojowiskach. Korzenie rośliny przenikają w głąb ziemi w poszukiwaniu trupiego jadu. Do czasu osiągnięcia żywotnych dla rośliny płynów, jest ona dla alchemika zwykłym chwastem. Dopiero, gdy pożywi się kwasami rozkładających się zwłok zakwita, ukazując swe piękno i moc. Ciemno-fioletowy kielich kilkunastu okazałych płatków, otacza bijące magiczną aurą wnętrze kwiatu. Efekt ten zobaczyć można tylko nocą. W mroku Lotos Przodków wygląda niczym żarzące się ślepia drapieżników. Gdy wschodzi słońce, płatki zamykają się na kształt niewielkiej kuli. Nazywany przez wielu Magicznym Kwiatem Nieśmiertelności, zapylany jest tylko wtedy, gdy księżyc w pełni lśni blaskiem., zapylany jest tylko wtedy, gdy księżyc lśni całym swym blaskiem. ''Czarną robotę'' zamiast owadów, wykonują nietoperze, łakome i wrażliwe na nektar rośliny. Lotos Przodków jest cenionym kwiatem wśród alchemików oraz szamanów. Po ususzeniu i sproszkowaniu, używany jest do wyrobu mikstur leczniczych, a także mieszanek, pozwalających wprowadzić się w długotrwały trans, nie ryzykując przy tym poważnego uszczerbku na zdrowiu.

3. Sposób przechowywania:
Wysuszony i sproszkowany kwiat mieszamy z miodem a następnie przechowujemy w szczelnie zamykanym słoju.

4.Trwałość:
Lotos Przodków w postaci sproszkowanej i zakonserwowany z miodem, może przetrwać wieki.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Proszek z suszonego i zakonserwowanego w miodzie odpowiednio kwiatu, dodajemy do wrzątku i gotujemy przez wyznaczony czas. Po około tygodniu płyn nadaje się do przyrządzania mikstur leczniczych.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Osoby niewykształcone postrzegają Lotos Przodków, jako śmiertelnie niebezpieczną roślinę, której zapach powoduje torsje, a spożycie wywołuje bolesne zaparcia. I jest w tym odrobina prawdy, gdyż skonsumowanie Lotosu Przodków od razu po zerwaniu, w postaci surowej, przynosi zdecydowanie przykre skutki. Jednak w środowisku uczonych od dawna powszechnie wiadomo, że jest wielce przydatna w lecznictwie. Odparowany wywar ze świeżej rośliny, gdyż poza kwiatem także łodyga i korzenie zawierają cenne substancje, po zmieszaniu z alkoholem ma niezwykły wpływ na organizm. W chwilę po zażyciu oddech i bicie serca zwalniają, aż do momentu, gdy stają się niemal niewyczuwalne. Pracować nie przestają jedynie najistotniejsze organy, w tym co ciekawe wątroba. Pozwala to nie tylko śmiertelnie wystraszyć rodzinę i oszukać katów, ale także kupić sobie czas licząc na nadejście pomocy. Maksymalna dawka wynosi kroplę esencji na dwa kilogramy masy ciała i pozwala to piętnastokrotnie spowolnić pracę serca, oddech, krwawienie, a także działanie wszystkich znanych trucizn, chorób oraz jadów. Spożycie każdej ilości może doprowadzić do śpiączki, lecz w przypadku przekroczenia najwyższej dawki, ten efekt uboczny jest niemal gwarantowany.

6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:
Po zażyciu mikstury leczniczej zawierającej proszek z Lotosu Przodków, zaczyna ona działać po kilku uderzeniach serca. Pełne działanie osiąga przed upływem dwóch minut. Czas działania wynosi dzień za każdą jednostkę (kroplę na dwadzieścia kilogramów masy ciała).

6.2 - Antidotum i jego dostępność:
W przypadku zatrucia świeżym kwiatem pomaga sok Orzeszkówki Potniczki, najlepiej jeśli zmieszany z kilkoma kroplami odwaru z Sambica lub Tysiącznika. Na śpiączkę nieznane.

Autor: Dragonias, Shaed

Wróć do strony głównej