Złociaszek

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina - Zioło

2. Opis:
Zioło przypominające swoim wyglądem pokrzywę. Dopóki nie zakwitnie odróżnić Złociaszka od pokrzywy jest niebywale trudno. Różnią się bowiem tylko kierunkiem żyłek na liściach i ich ilością. Złociaszek posiada podzielony liść wewnątrz oraz inny kwiat. Sam kwiat to szereg wystających na pręcikach złotych poduszeczek. Roślina rośnie tylko na terenach Ilhirei i to tylko w jednym miejscu. Nieopodal stolicy tej krainy w miejscu gdzie kiedyś odbywały się spotkania Druidów. Kwitnie raz na trzydzieści lat. Roślina bardzo rzadka.

3. Sposób przechowywania:
Przechowywać w miejscu suchym i ciemnym nie dłużej niż dwa lata od wysuszenia. Mikstury i substancje ze Złociaszkiem w środku dają lepsze samopoczucie i mają termin ważności dłuższy o około miesiąc do dwóch.

4. Trwałość:
Zasuszone poduszeczki złociaszka można przechowywać nawet do trzech lat.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustne.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Liście nie różnią się niczym od liścia pokrzywy. Mają zastosowanie w leczeniu wątroby i napar z nich działa na ładniejszy wygląd włosów. Liście podaje się wyłącznie jako wywar i należy spożyć natychmiast lub w ciągu kilku godzin od sporządzenia. Jak zmętnieje - do wylania.
Kwiat tej rośliny ma bardzo silne działanie. Wystarczy jedna poduszeczka Złociaszka, by sporządzić antidotum na zatrucie psychodelią. Użycie kwiatu w wywarach powoduje, że nabiera on pięknego miodowego koloru i zapachu. Bardzo szybko gęstnieje, przez co już po kilku chwilach wywar można pociąć nożem w kostkę i na sucho przechowywać w słoju w postaci pastylek.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej