Mikstura lewitacyjna

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
W świecie nauki często zdarza się, że jedno odkrycie prowadzi do kolejnych. I tak właśnie było w przypadku Lewitka Paskudnika. Kiedy tylko opisano ten wyjątkowy gatunek grzyba, pewnym było, że wcześniej czy później któryś z magów postanowi wykorzystać jego potencjał.
Wydestylowanie mikstury lewitacyjnej było kwestią czasu.
Powstała na bazie miąższu Lewitka Paskudnika mikstura charakteryzuje się owocowym zapachem, mętno-białą barwą i ostrym, nieprzyjemnym smakiem. Do sporządzenia mikstury potrzeba wielu dorosłych okazów grzybów, toteż cena i dostępność środka, są adekwatne do włożonej w jego przygotowanie pracy.
Wywar z Lewitków Paskudników może przygotować jedynie doświadczony alchemik.
Nie łatwo nauczyć się latać istotom, które przyzwyczajone są do poruszania się na nogach stąpających po ziemi. Toteż, zanim zażywający Miksturę lewitacyjną nauczy się swobodnego demonstrowania nowej umiejętności, musi spędzić na próbach i treningach odpowiednio dużo czasu. Pierwsza próba, zazwyczaj kończy się bolesnym upadkiem. Większości zażywających, dużo czasu zajmuje przystosowanie się do nowych warunków.

3. Sposób przechowywania:
W zamkniętych naczyniach.

4. Trwałość:
Dobrze przechowywana Mikstura lewitacyjna zachowuje swoje właściwości od 3 do 4 tygodni od sporządzenia.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Wypicie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Jak sama nazwa wskazuje, wypicie mikstury powoduje możliwość oderwania się od ziemi. Jednakże, nie możemy oczekiwać, że na podstawie naturalnych składników powstanie mikstura dostępna każdemu, kogo na nią stać, której działanie będzie obejmowało swobodne szybowanie ponad ziemią. Za pomocą Mikstury lewitacyjnej, spożywający jest w stanie unieść się zaledwie na 3-4 metry i przebywać na tej wysokości do dwudziestu minut. W zażywaniu Mikstury lewitacyjnej bardzo ważne jest odpowiednie przeliczenie wagi ciała chcącego ją zażyć - w oparciu o tą daną ustala się ilość potrzebnych do przetworzenia grzybów.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać :
Do kwadransa po zażyciu.

6.2 Antidotum i jego dostępność :
Brak.

Autor: Pomysł: Drago, wykonanie: Ashetta Grimmaldini

Wróć do strony głównej