Neiare

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Neiare to malutka, niepozorna roślinka porastająca dobrze oświetlone, często omszałe skały i pnie drzew. Jest w znacznym stopniu odporna na mrozy i występuje powszechnie na terenach Gór Południowych. Nie natknięto się na ślady tej rośliny gdziekolwiek indziej.
Pędy rozpościerają się gęstą, ściśle przylegającą do powierzchni siecią, dość szybko pokrywając się kwieciolistowiem. Błękitne kwiaty są złożone z czterech nachodzących na siebie listków, które z czasem przeradzają się w ciemnofioletowe przypominające maliny nibyowoce.
Wykorzystuje się jedynie kwiaty, z których uzyskać można aromatyczny, bladoniebieski sok o lekko cierpkawym smaku. Owoce są niezwykle kwaśne i nie mają żadnego zastosowania ani właściwości.
Kwiecie neiare to najskuteczniejszy lek na złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych. W ciągu od kilkunastu minut do godziny usuwa wszelkie objawy związane z ‘zespołem dnia następnego’.

3. Sposób przechowywania:
Zazwyczaj przechowywane są w formie syropów, soków oraz nalewek.

4. Trwałość:
W ciemnym, chłodnym miejscu o ściśle zamkniętym pojemniku przetwory wytrzymać mogą kilka lat.
Kwiatostany nie poddane żadnej obróbce więdną i tracą swoje właściwości w ciągu maksymalnie trzech godzin od zebrania.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Skutki obserwuje się po wypiciu ponad połowy szklanki soku, nalewki lub ćwierci szklanki syropu. W przypadku skutków nadzwyczajnego opilstwa należy podwoić minimalną dawkę.
Kwiaty w postaci naturalnej działają bardzo słabo i należałoby spożyć ich bardzo dużo, by odczuć jakiekolwiek ich działanie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Zażycie przez osobę nie doświadczającą dyskomfortu będącego efektem niedawnego upojenia alkoholowego nie powoduje żadnych efektów.
Zażycie przez osobę cierpiącą na kaca, powoduje stopniowe zaniknięcie nieprzyjemnych objawów. Najszybciej (efekt kilkanaście minut po wypiciu) działa nalewka z neiare. Reakcja na spożycie soku i syropu następuje natomiast po około godzinie, choć czas ten może ulec wydłużeniu z uwagi na naturalne predyspozycje i stan upojenia delikwenta.

Roślinność Królestwa Przeznaczenia pióra Vennair Sevanit, Mistrzyni Zielarstwa i Alchemii Zakonu Wiedzy

Autor: Ahrimaar

Wróć do strony głównej