Jad Dariasa

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: mikstura

2. Opis:
Po miesiącach bezowocnych eksperymentów i śmierci kilku obiektów doświadczalnych Haressdrence Vertigo udało się stworzyć recepturę na serum, które w początkowych założeniach miało w szybki sposób zwiększyć siłę fizyczną dowolnej osoby, która je zażyje. Teoretycznie miało to umożliwić magowi spędzającemu większość czasu na studiowaniu ksiąg uzyskać tężyznę regularnie ćwiczących wojowników. Niestety, eksperymenty na ludziach, których udało się porwać z okolicznej wsi nie wyglądały obiecująco. Cztery pierwsze obiekty zmarły poprzez zatrucie 24h po podaniu, zanim serum spowodowało jakiekolwiek znaczące zmiany w ich organizmach. Po zmianie sposobu podawania z doustnego na dożylny, zwiększeniu i rozłożeniu w czasie podawania dawki u piątego obiektu doświadczalnego udało się uzyskać zauważalny wzrost masy mięśniowej. Po ok 36h od podania masa mięśniowa obiektu nadal się powiększała, chociaż odbywało się to już w znacznie wolniejszym tempie. Zaczęły pojawiać się pierwsze fizyczne deformacje (znaczy rozrost masy mięśniowej jednej z kończyn, podczas gdy druga pozostawała niemal bez zmian; nadmierny rozrost mięśni dolnych kończyn do tego stopnia, że uniemożliwiały sprawne poruszanie się). Po wrzuceniu wszystkich nieudanych „eksperymentów” do podziemi wieży przyszedł czas na próby ze zwierzętami. Po schwytaniu i zaciągnięciu do wieży dwóch wilków można było zacząć podawanie serum. Tak jak w przypadku ludzi po 36h u zwierząt nadal postępował rozrost masy mięśniowej a deformacje nie były aż tak znaczne, jak u ludzkich obiektów. Po upływie 48h od podania substancji wilki nadal żyły, a mięśnie przestały się rozrastać. Po ok 4 kolejnych dniach jeden z wilków został wypuszczony na wolność. Wygłodzone zwierzę pobiegło z pianą na pysku w stronę okolicznej wsi. Jego dalszy los jest nieznany. Drugi z wilków nadal przebywa w wieży, gdzie poddawany jest dalszym eksperymentom.
W skład mikstury wchodzą: Wilcza jagoda, Czosnek polny, Śiężygron, Piąstek lekarski, Psianka tęczowa, wyciąg z wątroby Lewiatana, rozcieńczony jad Mantikory. Dokładne proporcje składników, jak i sama receptura znane są tylko Vertigo.

3. Sposób przechowywania:
Najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem przechowywania są pojemniki dowolnego rozmiaru (od zwykłych słoi po wielkie kadzie). Jedynym wymogiem jest hermetyczność. Pozbawiona hermetyczności ciecz zacznie się utleniać i tracić swoje właściwości.

4. Trwałość:
Przechowywana w szczelnych kadziach ciecz zachowuje swoje właściwości nawet przez kilka lat (maksymalnie do 5, zależnie od szczelności pojemników). Wystawiona na działanie powietrza szybko (w ciągu kilkunastu godzin) traci swoje mutagenne właściwości i staje się zwykłą trucizną o postaci kleistej mazi.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Serum może być dostarczone na dwa sposoby. Pierwszy najmniej efektywny poprzez wypicie. Nie jest to pożądany sposób podania ze względu na to, że aby uzyskać jakikolwiek efekt mutacji wymagane jest podanie dużej ilości serum (jako, że jest to trucizna podawanie go w zbyt dużej ilości kończy się zgonem). Drugim znacznie efektywniejszym sposobem jest powolne wstrzykiwanie go bezpośrednio do krwiobiegu obiektu doświadczalnego. Tak podawane serum działa znacznie szybciej, a jego efektywność wzrasta kilkukrotnie. Niestety, jest to proces trwający od kilku do kilkunastu godzin i wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu (kadzie z substancją, igły, węże). Wcieranie w skórę i wdychanie ewentualnych oparów nie powoduje żadnych efektów.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Szybki przyrost masy mięśniowej (często nierównomierny) powodujący przyrost siły o 30%, fizyczne deformacje, może powodować wzrost agresywności. Wysoka toksyczność powoduje 100% śmiertelność w ciągu 48h od zakończenia procesu wprowadzania serum do krwiobiegu humanoidów. Tylko potomstwo dwóch osobników poddanych działaniu mieszanki dziedziczy wszystkie ich cechy. Gdy zmutowany osobnik posiądzie potomstwo ze zdrowym przedstawicielem swojego gatunku to młode mimo pojawiających się deformacji będą wyraźniej przypominać swojego "zdrowego" rodzica. W trzecim pokoleniu mutacja i deformacje zanika całkowicie.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Ok 24h po zakończeniu operacji wprowadzania serum do krwiobiegu.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Brak

Autor: Vertigo

Wróć do strony głównej