Lurek Czarny

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Lurek Czarny – Zwany również, zabawną śmiercią. Roślina ta jest piękna, intrygująca, a zarazem zabójcza. Jej wygląd jest prosty bowiem składa się ona tylko z długiej łodygi oraz pięknego, krwistoczerwonego kwiatu na samej górze.
Występowanie: Roślinę tę można spotkać bardzo rzadko zważając na to, iż potrzebuje ona niezwykle specyficznych warunków do rozwoju. Jedynym miejscem, które póki co odkryto są tropikalne zakątki Reptilii

3. Sposób przechowywania:
Stu procentowy wyciąg z korzenia (czyt. nie rozcieńczony, nie zmieszany z innym trunkiem/trucizną etc.) należy przechowywać w bardzo chłodnym miejscu by zachować jego wszelkie właściwości.

4. Trwałość:

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Pyłek – drogą oddechowa, korzenie – poprzez spożycie

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Kwiaty tej rośliny wydzielają niezwykle piękną woń, lecz nie można dać się jej zwieść bowiem pyłek Lulka Czarnego ma wysokie właściwości halucynogenne, wystarczy, by niewielka ilość dostała się do żywego organizmu by wywołać niepohamowaną chęć jedzenia . Odurzony osobnik zaczyna się zachowywać jak rozkapryszone, wygłodniałe dziecko. Pożera rośliny, robaki, a nawet korę drzew ze swojego otoczenia. Potoczna nazwa wzięła się z faktu iż, wygłodniały osobnik najczęściej zaczyna od pozostałej części rośliny. Korzenie tego gatunku są niezwykle trujące. Wystarczy podrzucić do jedzenia niewielką ilość, by powalić przeciętnego orka.

6.1 Czas po jakim zaczyna działać:
Natychmiast

6.2 Antidotum:
Jedyne znane antidotum w Fallathanie to Amarum, lecz trzeba je podać natychmiast po spożyciu korzenia Lurka przez zatrutego osobnika.

Test na działanie trucizny:
Zależne od przewidzianej dawki (ustala MG)
Test na oparcie się truciźnie:
3xWytrzymałość/5 + Odporność na trucizny x5

Autor: rogerber1998

Wróć do strony głównej