Gorzenka Ognista

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1.Typ: Mikstura

2. Opis:
Głównym składnikiem tej mikstury jest Czarny Aloes, obniżający temperaturę ciała, który rozciera się moździerzem, aby wydobyć zeń sok. Sok ten miesza się z wodą oraz wyciągiem z korzeni Lilii Topielca, szczyptą pyłku Rozbójnika Górskiego oraz połową kropli złotej żywicy ze Złotej Pieśni. Po dokładnym wymieszaniu mieszankę należy zagotować, po czym odstawić na trzy doby. Całość ma ciemnogranatowe zabarwienie i bardzo gorzki smak, przez co trudno podać miksturę komuś, kto tego nie chce. Pierwszą tego typu substancję otrzymano w murach Gildii Magów w Cesarstwie. Osoba, która wypiła miksturę opisała doznania po spożyciu, jako uczucie niesamowicie mocnego, ale miłego dla ciała mrozu. Należy jednak uważać, gdyż zażycie Gorzenki w zbyt niskiej temperaturze może grozić zbytnim wychłodzeniem organizmu, co z kolei może prowadzić do śmierci.

3. Sposób przechowania:
Jako że do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebna jest niewielka ilość mikstury, przechowuje się ją w małych, ognioodpornych i szczelnie zamkniętych fiolkach.

4. Trwałość:
Ze względu na ograniczoną trwałość substratów, mikstura zachowuje swe właściwości przez około miesiąc.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Wystarczy zaledwie kilka kropel naniesionych na język, aby poczuć moc mikstury. Ważnym jest, aby nie połykać kropel tak długo jak tylko się da, tylko pozwolić im “wsiąknąć” w język. Nie ma to żadnego znaczenia, jeśli chodzi o skuteczność mikstury, jednak połknięcie może powodować długotrwałą zgagę.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Gorzenka Ognista pozwala na przebywanie w wysokich temperaturach bez uczucia gorąca, bólu czy poparzeń. Gdy jest się pod jej wpływem, czuje się chłód i lekkie mrowienie w kończynach. Nieustannie chłodzi ciało, co pozwala na zwiększoną tolerancję na gorąco. Nie można jej jednak zażywać w krótkich okresach czasu, gdyż ciało zbytnio by się wychłodziło. Zalecany odstęp czasu od zażycia kolejnej dawki to około dwie doby.

6.1 Czas po jakim zaczyna działać:
Mikstura zaczyna działać po maksymalnie piętnastu minutach od zażycia, a jej działanie trwa około dwudziestu minut.

Autor: Acalia

Wróć do strony głównej