Plamica

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Trucizna

2. Opis:
W jej skład wchodzą między innymi Tojad Fiołkowy i Krzew Gorejący, jednak dokładna receptura i sposób przyrządzenia znane są jedynie autorce. Odpowiednio połączone ze sobą Szklane Ziele i Krzew Gorejący nabierają pożądanych właściwości. Przygotowuje się je doprowadzając do wrzenia, a następnie gwałtownie obniżając temperaturę. Proces ten należy powtórzyć kilkukrotnie, aż do uzyskania specyficznego, brunatnego zabarwienia. Kolejnym etapem jest dodanie przygotowanego odpowiednio soku z Tojadu Fiołkowego połączonego z trucizną Złośliwca. Plamica ma postać szkarłatnej, gęstej cieczy o cierpkim smaku - idealnie nadaje się do zakrapiania nią czerwonego wina. Intensywny, ciężki, ziołowy zapach ma za zadanie przytłumić naturalną, specyficzną woń substancji.

3. Sposób przechowywania:
Przechowywanie jest dość proste, wystarczy wodoszczelny, zamknięty pojemnik chroniący mieszankę przed wpływem takich czynników jak kurz, pył, woda, które mogłyby zmieszać się z trucizną i wpłynąć na jej działanie. Nawet zaschniętą Plamicę można wykorzystać, krusząc ją na drobny pył i podać w potrawie lub rozpuścić w napoju.

4. Trwałość:
W postaci płynnej dwa tygodnie, w sproszkowanej - cztery.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie, poprzez dodanie do napoju bądź posiłku. Już kilka kropel, bądź szczypta proszku wystarczy, by zadziałała poprawnie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Etap I: Niewielka gorączka, potliwość, drapanie w gardle, utrata apetytu, uczucie osłabienia. Pierwsze objawy przypominają zwykłą grypę lub przeziębienie.
Etap II: Na ciele wykwitają czerwone plamy różnej wielkości, od tych rozmiaru przeciętnego odcisku ludzkiego palca po takie, które przykryć można jedynie dłonią. Każdy ruch zatrutego sprawia mu ból, nawet oddychanie. Gorączka podwyższa się, mogą również wystąpić krwiste wymioty, choć nie jest to regułą.
Etap III: Pierwszym objawem rozpoczęcia tego etapu jest krwawienie z nosa o różnym nasileniu - wszystko zależy od organizmu. Jest to ostatnie stadium zatrucia. Plamy zaczynają otwierać się i przeobrażać w krwawiące rany, w których widać żywe mięso. Ciało zaczyna się rozpadać, organy wewnętrzne przestają funkcjonować, aż wreszcie, w niemożliwym wręcz do zniesienia bólu nadchodzi śmierć.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Etap pierwszy rozpoczyna się w godzinę do dwóch od zażycia. Każdy kolejny nadchodzi w około dziesięciogodzinnych odstępach. Zgon następuje więc przeciętnie w ciągu trzydziestu jeden godzin od podania.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Droga i trudno dostępna Posocznica.

Autor: Anesa

Wróć do strony głównej