Eurydia

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Eurydia to wyjątkowo silna mikstura miłosna/afrodyzjak o krótkotrwałym działaniu. W jej skład wchodzą jagody Motylnika, owoce Nargili (dla przedłużenia i wzmocnienia efektu) oraz woda z hodowli Libijki. Bardzo częstym dodatkiem do mikstury jest wywar z Khavi (niweluje to ewentualny negatywny wpływ alkoholu, daje złudne wrażenie kontroli nad sytuacją), niektórzy alchemicy wzbogacają mieszankę lekkimi środkami halucynogennymi. Całość zazwyczaj warzona jest na przecierach z owoców lub owocowych winach.
Działanie Eurydii jest różne dla mężczyzn i kobiet, ale sprowadza się do jednego - wywołania jak największego zainteresowania drugą płcią, w jak najkrótszym czasie.
Dawkowanie to zazwyczaj kilkanaście (piętnaście wzwyż) kropel. Zwiększenie ilości podanej mikstury nie przedłuży ani nie nasili jej działania.

3. Sposób przechowywania:
W szklanych fiolkach lub słoikach, w ciemnych i chłodnych miejscach.

4. Trwałość:
Niska. Należy podać/przyjąć maksymalnie do trzech dni po uwarzeniu. Po tym czasie sukcesywnie traci swoje właściwości. Po tygodniu staje się bezużyteczna.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Bezpośrednio doustnie lub przez dolanie do napoju. W winach lub sokach jest niewyczuwalna, samoistnie ma migdałowo-owocowy smak, bardzo słodki i mdły. Silnie pachnie sfermentowanymi owocami (zapach zależny jest od podkładu, na którym warzona jest mikstura).

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Mężczyźni odczuwają zazwyczaj nagły wzrost popędu płciowego, przyspieszenie oddechu, kołatanie serca. Pojawia się słowotok, diametralnie wzrasta elokwencja oraz poczucie własnej wartości. Barwy i kształty stają się piękniejsze, wyraźniejsze i bardziej kuszące. W kolejnych godzinach mężczyzna staje się podatny na wszelkie objawy zainteresowania ze strony płci przeciwnej, czego skutkiem jest silne osłabienie woli, uległość i podatność na sugestie.
Kobiety zmagają się głównie z gargantuicznym wzrostem libido, ale w przeciwieństwie do mężczyzn, milkną i opierają się bardziej na mowie ciała, niż rozmowie. Równocześnie stają się łase na wszelkie komplementy, zazwyczaj błędnie odczytując intencje komplementującego. Dla przykładu: słysząc pochlebstwo dotyczące swojego wyglądu, uznają, że dany adorator pragnie ich fizycznie. Nawet najchłodniejsza z kobiet staje się sensualna, kusząca i czuła.
Odzywa się w nich silny i niczym nieuzasadniony instynkt macierzyński - nagle odczuwają przemożną potrzebę założenia rodziny.
Obie płcie tracą zdrowy rozsądek na rzecz spontaniczności i chęci zaimponowania obiektowi westchnień. Dodatkowo, zmienia się zapach ich ciała, stając się zazwyczaj dużo przyjemniejszy dla płci przeciwnej. Równocześnie sami doświadczają wyczulenia zmysłu węchu.
Miksturę podaje się zazwyczaj by wymusić na wybranku ślub lub inne zobowiązanie.
[Mod. -50 do SW]

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Po trzydziestu minutach zaczynają się pojawiać pierwsze objawy przyjęcia, nasilając się z każdą kolejną godziną.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nieznane i niepotrzebne. Mikstura przestaje działać 12 godzin od zażycia, ale jej działanie można odnowić podając kolejną dawkę.


Autorka: Lea Perus

Wróć do strony głównej