Purpea, Purpurowa Krew

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Trucizna

2. Opis:
Grzyb ten, zwany też inaczej Purpurową Krwią, występuje jako pasożyt na pomniejszych drzewach o mocno chropowatej korze. Jest płaski, ledwo co odstaje od żywiciela, fakturą przypomina pleśń. Jest suchy, nie wydziela żadnych widocznych gołym okiem substancji. Purpea, jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje intensywnie fioletową barwę, która nie zmienia się w ciągu całego jej życia. Grzyb porasta drzewa przez wiele lat, dopóki nie zostanie zdjęty przez zbieracza. Nie jest wrażliwy na temperaturę, jednak na wilgotność powietrza tak. Najlepiej egzystuje w środowisku o dużym natężeniu wilgoci. Gdy powietrze jest suche, grzyb znacznie ogranicza swój rozwój. Długowieczne osobniki potrafią zająć całe drzewo, powoli doprowadzając je do śmierci.

3. Sposób przechowywania:
Aby grzyb zachował swoje właściwości, zaleca się przechowywanie w suchym miejscu. Uprzednio należy go wysuszyć w świetle Solimusa i sproszkować.

4. Trwałość:
Nie odnotowano zaniku właściwości grzyba, mimo upływu czasu.

5. Sposób, w jaki dostarcza się go do organizmu:
Purpea może być dostarczana do organizmu tylko pod postacią naparu, dokładnie w proporcji pięciu szczypt grzyba na szklankę wody. Dostarczona w innej postaci nie wywoła żadnych skutków.

6. Efekt, jaki powoduje zażycie:
Purpea stosowana jest głównie przez kobiety. Dobrowolnie przyjmują truciznę, kiedy nie chcą wydać na świat potomka. Zażycie powoduje natychmiastowe poronienie. Zażyta w mniejszych ilościach Purpea powoduje wymioty, biegunkę i zawroty głowy.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Poronienie następuje w przeciągu dwudziestu minut od spożycia, reszta objawów do godziny.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
nie dotyczy

Autor: Acalia

Wróć do strony głównej