Złote drzewo

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina - Drzewo

2. Opis:
Drzewo o smukłym pniu i gałęziach uniesionych do góry. Pień ma kolor jasnobrązowy a liście przez cały rok kolor złota. Kwitnie raz na sto lat. Kwiat ma kolor kremowo-różowo-żółtawy i bardzo silny zapach wyczuwalny nawet na kilka kilometrów od drzewa. Kora w kolorze jasnego brązu skrywa elastyczne drewno w miodowym kolorze. Genialnie nadawałoby się na łuki gdyby nie to, że odcięcie gałęzi jest bardzo trudne. Drzewo żywiczne. Liście mają kształt zbliżony do liści klonu jednak różnica widoczna jest na spodzie i brzegach. Liście Złotego Drzewa są twarde jakby zrobione z metalu. Kwiat jest drobny i delikatny. Zapylane jest przed kolibry. Liście wymienia stopniowo przez cały rok. Opadłe na podłoże rozkładają się przez dziesiątki lat. Każdy element drzewa ma użyteczność alchemiczną. Rośnie na twardych lub skalistych gruntach. Jest samolubne. W promieniu kilku metrów od niego nie rośnie nawet trawa. Od korzenia często odbijają dzikie pędy. Rozsiewa się wyłącznie przez nasiona. Sadzenie dziczek nie daje nowych drzew.

3. Sposób przechowania:
Każdy element oderwany od drzewa należy przechowywać w suchym i jasnym miejscu. Najlepiej nasłonecznionym. Każdą miksturę z zawartością tego drzewa również.

4. Trwałość:
Można przechowywać póki nie zauważy się oznak gnicia czy nalotów pleśni. Mikstury nie kisną i można je przechowywać tak długo jak są potrzebne o ile są zamknięte.

Cechy charakterystyczne:
Działanie:
W stanie surowym bez działań alchemicznych:
- Kora.
Smakuje sucho i nie ma żadnych działań
- Żywica
Działa jak nektar nasenny. Jest słodka i wystarczy polizać odrobinę by przespać kilka dni w zależności od wytrzymałości organizmu.
- Liście
Nie da się ich pogryźć. Potarcie skóry liściem powoduje zmianę koloru na złoty. Jeśli dojdzie do zaleczenia osoba skaleczona do której krwi dostała się substancja zapada w śpiączkę na kilka godzin.
- Kwiat
Zapach powoduje uczucie szczęścia i euforię. Im bliżej drzewa się znajduje ofiara tym silniej odczuwa stan euforyczny. Próby zabrania ofiary póki drzewo nie przekwitnie kończą się napadami agresji.

Każdy kawałek drzewa po obróbce alchemicznej ma inne właściwości. W zależności od składu mikstury czy maści nadaje innych właściwości. Są jednak wytyczne wskazujące na to, iż każdy element drzewa ma spory udział w sile i rodzaju mikstury miłosnej lub leczącej depresję. Szczególną sławą okryły się kwiaty tego drzewa.
Wszelkie działania zarówno na surowo jak i po obróbce trwają nie dłużej niż cztery dni.
Naturalna odtrutka to czosnek polny. Podany na surowo niweluje działanie mikstur i surowych elementów z rośliny.
Roślina niebywale rzadko spotykana. Do tej pory natknięto się na cztery takie drzewa. Wszystkie na terenie górzystym.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej