Jarańcz

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

T1. yp: Roślina

2. Opis:
Drzewko
Jarańczowe drzewko trudniej jest znaleźć niż igłę w stogu siana. Powodem trudności jest wygląd rośliny, gdyż nie różni się wcale od drzewka pomarańczy- ma brązowy pień i rozkładające się na wszystkie strony świata gałęzie przyozdobione podłużnymi liśćmi, obwieszone pomarańczowymi kulkami jak choinka bombkami. Podobno dobrym sposobem na znalezienie go jest stanąć pod podejrzewanym drzewem w dzien równonocy ale nikt nie potwierdził skuteczności tej metody. Jedynie po owocach można szybko rozpoznać z czym ma się do czynienia.

Owoce
Wyglądają oczywiście jak pomarańcz lecz gdy obierze się je ze skórki nagle ukazuje nam się jabłko, a gdy i te obierzemy, wracamy z powrotem do pomarańczy. Warstw jest zazwyczaj od 4 do 5, a w środku znajdziemy malutkie ziarenko. To własnie to maleństwo jest tak cennym alchemicznym rarytasem.
Nasionko jarańczy charakteryzuje się silnym zapachem przynoszącym na myśl miód, a z wyglądu przypomina nieco pestkę czereśni z drobnymi wgłębieniami. Wykorzystywane jest głównie do produkcji silnych lekarstw ale także i narkotyków.

3. Sposób przechowywania:
Drzewko potrzebuje dużo słońca i wody jak również należy mu śpiewać by zabrane z miejsca gdzie wyrosło nie uschło. Nikt nie wie dlaczego brak muzyki sprawia, że roślina umiera ale wielu uczonych podejrzewa, że drzewko tworzy jakiegoś rodzaju symbiozę ze zwykłymi pomarańczami wokół.
Owoce jak i nasiona jarańczy należy trzymać w ciepłym i wilgotnym miejscu, zapewniając jak najwięcej słońca i powietrza.

Działanie:
Zjadanie skórek jarańczy jest wręcz zalecane, ponieważ zawierają dużo witamin jednak zjedzenie nieprzetworzonej pestki uzależnia i sprawia, że nieszczęśnik popada w końcu w chorobę psychiczną spowodowaną niedoborem narkotyku, gdyż niestety jarańcze są niezwykle rzadkie, i jak wspomniano wyżej, trudne do znalezienia.

Test na oparcie się narkotykowi: 2xWytrzymałość/4 + Odporność na trucizny x5

Autor : Asarath

Wróć do strony głównej