Nagły Morderca

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Trucizna

2. Opis:
Jest to trucizna, będąca roztworem tojadu mordownika. Roztwór jest szarawej barwy, z odcieniem zieleni, pozyskuje się go z bulw korzeniowych rośliny, a także z liści i łodyg. Zawiera akonitynę.

3. Sposób przechowywania:
Przechowuje się go w szczelnie zamkniętych buteleczkach z dymionego szkła, by nie uległa utlenieniu ani zwietrzeniu.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywana zachowuje swoje właściwości przez rok czasu od momentu sporządzenia roztworu. W postaci nierozcieńczonej można ją przechowywać przez okres pięciu lat. Ma kwaśny smak, charakterystyczny zapach o miętowo-pieprzowej nucie.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Do organizmu ofiary dostarcza się ją w postaci roztworu, można zmieszać z winem, które z natury jest kwaśne lub z dowolnym napojem. Ofiara zaczyna się dusić od 4 tury, następuje paraliż ośrodka oddechowego i zgon po minucie. Działa przez skórę i błony śluzowe.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie:
Roztwór 0.01 % powoduje porażenie języka i ośrodka mowy, w rozcieńczeniu 1:50 poraża układ oddechowy, unerwienie serca i zabija. Używany roztwór alkoholowy lub wodny.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Wchłanianie przez błony śluzowe następuje w ciągu kilkudziesięciu sekund, a jeśli minęło kilka minut po zażyciu, szanse ocalenia są znikome.

6.2 Antidotum:
Wyciąg z liści drzewa morwowego, tylko w ciągu pierwszych minut po zażyciu.

Autor: Yenela Feanor

Wróć do strony głównej