Boleśniak Kościany

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Naturze czasami należy pomóc. Zwłaszcza, gdy praktykuje się pomoc stworzeniom rannym. Odpowiedzią na długi okres wykorzystywany przez organizmy żywe na zrastanie się kości, jak się okazało, można przyspieszyć.
Boleśniak Kościany nie bez kozery nosi tak pokrętną nazwę: jako specyfik odpowiedzialny za przyspieszony zrost złamań, został nazwany "kościanym", a z racji pozbawienia dodatków środków przeciwbólowych, zyskał dodatkowy człon nazwy - Boleśniak.
W skład mikstury wchodzą zmielone kości jaszczurek (zwierząt, nie istot myślących), namoczone w jaszczurczej krwi, oraz zmielone rumianek i babka lancetowata. Małym dodatkiem naturalnym jest odrobina pajęczyny. Całość należy utrzeć na jednolitą masę zalewając nie wodą, a sokiem brzozowym.
Po sporządzeniu mieszanki należy odstawić powstałą maść na około dwie doby w pomieszczeniu ciepłym, lecz nie suchym, gdyż zbyt długie przechowywanie Boleśniaka w wysuszającym otoczeniu powoduje rozsypanie się suchej mazi w proch i zupełną jej nieprzydatność do leczenia.

Dobrze wykonana mikstura ma kolor ciemnozielony, pachnie dodanymi doń ziołami oraz specyficzną, metaliczną wonią krwi.

3. Sposób przechowywania:
Przede wszystkim przy przechowywaniu Boleśniaka należy pamiętać o ochronie substancji przed wysychaniem. Maść lubi ciepło i zdecydowanie lepiej przechowuje się w wilgotnym, niż suchym otoczeniu. Jednakże zalecane jest trzymanie Boleśniaka Kościanego w drewnianych, zamykanych pojemnikach.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywany, Boleśniak może utrzymywać swoje zdolności lecznicze do najwyżej dwóch tygodni.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Maść należy wetrzeć w ciało na wysokości złamanej kości.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Boleśniak Kościany przyspiesza czas zrastania się kości. Przy pęknięciu kuracja trwa od 4 do 6 godzin do pełnego zarośnięcia tkanki, przy złamaniu czas ten wydłuża się od 12 do 25 godzin. Jednocześnie należy pamiętać, że mikstura pozbawiona jest środków niwelujących ból, a sam proces przyspieszonego zrostu kości jest wielce bolesny. Nie powoduje jednak gorączki, a jedynie osłabienie organizmu i zmęczenie lub u osobników o niższym progu bólowym, utratę przytomności podczas leczenia.

6.1. Czas, po jakim zaczyna działać:
Od nałożenia na powierzchnię ciała musi upłynąć od 15 do 30 minut, zanim maść zacznie działać

6.2. Antidotum i jego dostępność: brak


Autor: Ashetta Ranruin Grimmaldini

Wróć do strony głównej