Pałeczki Yato

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Pałeczki Yato są bardzo osobliwymi roślnami; występują wyłącznie na terenie Reptilii, gdzie wiecznie utrzymująca się wysoka temperatura oraz wilgotność sprzyjają ich powolnemu rozrostowi. Spotkać można je niemal na całym terenie wyspy, za wyjątkiem obrzeży Zatoki Tysiąca Muszli. Rosną pojedynczo, bez możliwości rozgałęzień.
W sprzyjających warunkach osiągają nawet siedem metrów wysokości. Są sztywne, a na ich strukturę w 99% składa się drewno. Wyłącznie szczyt tych roślin okryty jest tkanką, która wydziela delikatny blask na zasadzie bioluminescencji. W momencie braku oświetlenia padającego na te rośliny czy to ze strony Solimusa, czy choćby łuczywa, każda z pałeczek wydziela delikatne światło o barwie od zupełnie białej po niebieskawą.
Pałeczki Yato są bardzo trwałe, przez co odporne na działanie warunków atmosferycznych. W czasie susz zdolne są wytrzymać nawet całe sześć lat bez nawadniania, zaś w bardzo wilgotnym miejscu - maksymalnie rok. Najkorzystniejszymi warunkami atmosferycznymi jest temperatura 24-27° oraz średnia wilgotność.
Często zdarza się, że z braku innej możliwości wykorzystuje się je jako osobliwego rodzaju pochodnie rozświetlające mroki Reptilii. W przypadku, kiedy odetnie się je od korzenia, ich żywotność waha się od dwóch do czterech tygodni. Po tym czasie roślina obumiera, tracąc swoje bioluminescencyjne właściwości. Zalecanym sposobem ścinania tych stwardniałych łodyg jest użycie maczety z przyłożeniem dużej dawki siły i jak najdokładniejsze obcięcie. Roślina ta przez całe swoje życie nie przestaje rosnąć, a zakotwiczona w ziemi potrafi wzrastać od nowa nawet po uprzednim odcięciu.

3. Sposób przechowywania:
Po ścięciu nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

4. Trwałość:
Podczas zbyt dużego zawilgocenia – 1.5 roku. Przy suszy – 6 lat.
Po ścięciu efekt bioluminescencji utrzymuje się jeszcze od 2 do 4 tygodni (w zależności od wieku rośliny. Im starsza – tym efekt ten ulega skróceniu).

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Nie dotyczy

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu: Nie dotyczy

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Nie dotyczy

6.2 Antidotum i jego dostępność: Nie dotyczy

Autor: Sheth'er

Wróć do strony głównej