Anioł

Ostatnia edycja: 2021-03-14 13:28:41

1. Skrócony opis rasy


Najczęściej opisywane są jako humanoidalne istoty o zniewalającej urodzie i pierzastych skrzydłach. Zarówno jednostki kobiece, jak i męskie są niezwykle urodziwe. Ich ciała nie posiadają skaz ani ubytków. Przez dźwięczny i charyzmatyczny głos często kojarzy się je z elfami, acz Pierzaści są od nich znacznie więksi — zarówno kobiety, jak i mężczyźni nierzadko osiągają ponad dwa metry wzrostu. Najczęściej są to istoty dobre i cierpliwe, służące zawsze wielkim celom. Charakteryzuje je bezwzględny upór w noszeniu słów i istoty swojej misji czy też Powołania jak to same zwykły nazywać.

 

2. Historia


Niewiele jest historii traktujących bezpośrednio o Aniołach i istocie ich istnienia. Jedynym wiarygodnym źródłem znanym innym rasom jest obecnie księga  "Domena Światła" opisująca historię Aniołów przed opuszczeniem ich rodzimego Sferrum - Królestwa Anielskiego. Nie miało ono króla - były to cztery olbrzymie krainy, którym władają cztery Zwierzchności: Lud Północy, Południa, Wschodu i Zachodu. Zwyczajowo o całej wielkiej krainie mówi się Królestwo Anielskie, w którym dzięki wysiłkom tysięcy Aniołów, powstawały olbrzymie miasta w górach i wysoko wśród chmur. Rozwijało się tam rzemiosło i handel. Anioły obdarzone talentem sztuki tworzyły pieśni i ballady dając upust artystycznemu kunsztowi. Studiowanie mocy, którą Anioły zostały obdarzone przez stworzycielkę - Rudrę, dała początek magii nazwanej Eno będącej formą magii życia i wiary, która pozwoliła im lepiej wykorzystywać zdolności. Nie było wśród nich zgrzytów i kłótni. Wszyscy żyli w zgodzie a społeczność anielska rozkwitała w blasku. Po latach debat postanowiono wysłać liczną ekspedycję do innego świata. Dostrzeżono stosunkowo młode Sferum nazwanym Fallathanem.  Dzięki zgromadzonej mocy pokoleń otworzono portal między światami. Do Fallathanu zostały wysłane Archanioły i Anioły Szczegółowego Powołania, oraz Rada Siedmiu której zadaniem było gromadzenie wiedzy i rozwój społeczności w nowym świecie. Przez lata więc żyły w spokoju, powoli asymilując się w społeczeństwie Fallathanu i wykonując swoje Powołania. Pomagały Młodszym Braciom, jak zwykły nazywać wszelkie inne istoty i objęły opiekę nad różnymi dziedzinami życia. Usuwały tych, których działanie mogło przynieść zgubne skutki. Ich liczba jednak była zbyt mała, aby pokonać je ostatecznie. Anioły założyły swoją siedzibę pomiędzy dwiema krainami Imperium i Helduar, wysoko w górach, na ziemi niczyjej niedostępnej dla istot nie posiadających skrzydeł. Na najwyższym szczycie górskim, zbudowano olbrzymi zamek obronny wraz z podgrodziem, obłożono go zaklęciami ochronnymi i nazwano Zamkiem Siedmiu Mieczy. To tam Anioły koordynują swoje działania.  Anioły przybyły na Sferrum by walczyć z demonami, jednak jak się okazało, że na Fallathanie nie istnieją demony, Rada podjęła decyzję, że Anioły poświęcą się pomocy i opiece nad ludami Sferrum. Przez wieki Anioły trwały w spokoju i porządku. Stanowiły uporządkowaną społeczność, której przewodziła Rada Siedmiu. Realizowały słowa dobrych bóstw. Kłopoty znalazły jednak Młodszych braci. Chaotyczna natura ludu, którym Anioły się opiekowały, dała o sobie znać. Pokazały aniołom co to zło, chaos i nieporządek. Spokojne społeczeństwo zaczęło się dzielić - coraz więcej skrzydlatych dla zachowania równowagi nieświadomie dokonywała złych wyborów. Łaknąc boskiej obecności deklarowali się innym dobrym, ale i też złym bóstwom.

 

3. Wygląd


Są rasą szczupłą i gibką, o proporcjonalnych, lekko umięśnionych sylwetkach. Poruszają się z gracją.  Ich wzrost waha się od 180 do 200 centymetrów a waga od 65 do 90 kilogramów. Mężczyźni mierzą od 190 do 220 centymetrów i ważą od 80 do 120. Uroda Aniołów zapiera dech w piersiach. Nie ma wśród nich osobników nieatrakcyjnych. Kobiety najczęściej są hojnie obdarzone przez naturę. Skóra Aniołów jest zawsze idealna - przybiera odcień od bardzo jasnej białej po ciemną, oliwkową. Brak jest na niej pieprzyków, znamion, przebarwień i innych niedoskonałości skóry. Równa linia brwi, małe zgrabne nosy, kształtne usta, wydatne kości policzkowe podkreślające owalny kształt twarzy. Zęby zawsze proste, białe jak śnieg. Oczy ciężko pomylić z oczami ludzkimi. Tęczówka i źrenica może przybrać każdą barwę. Odcień przy tym jest bardzo intensywny. Rzadko na tęczówce i źrenicy można zauważyć kształtne wzory. Białko może przybrać czarną barwę. Oczy Aniołów zawsze otacza delikatna poświata, która u każdego z nich może przybrać inny kolor podobnie jak ich aura, która otacza ciało podczas wykorzystywania mocy i w czasie przeżywania silnych emocji. Zawsze jednak jest koloru oczu anioła. Aura anioła potrafi rozświetlić mrok. Aura archaniołów jest znacznie silniejsza od aniołów szczegółowego powołania. Ich włosy najczęściej przybierają barwy podobne do ludzkich. Rzadko zdarzają się całkowicie białe, intensywnie złote i czerwone. Bardzo często ich barwa jest identyczna jak kolor skrzydeł. Większość Pierzastych nosi długie włosy i to nawet do pasa. Są one również chętnie zapuszczane przez mężczyzn.  Skrzydła są najbardziej charakterystyczną cechą Aniołów. Pierzaste skrzydła jak u ptaków, potrafią po rozłożeniu osiągnąć rozpiętość nawet do sześciu metrów. Przybierają różnorodne barwy, od białych po czarne jak noc. Skrzydła anielskie są bardzo wytrzymałe na różne uszkodzenia i pozwalają im na lot. Pierzaści potrafią je w pełni zregenerować po dłuższym czasie. Nie są unerwione. Anioł nie odczuwa w nich bólu. Skrzydła mogą zostać całkowicie schowane w dwóch małych naroślach znajdujących się na plecach i błyskawicznie rozłożone w razie potrzeby.  Anioł potrafi dożyć 1500 lat. Nie widać po nich efektów starzenia się. Zdradzają ich jedynie drobne zmarszczki na twarzy i mniejszy blask bijący z oczu.

4. Charakterystyka


Społeczeństwo anielskie jest ściśle zhierarchizowane i zorganizowane. Pierzaści zazwyczaj lecz nie zawsze kierują się kodeksem etycznym, który zabrania im kłamać, oszukiwać, kraść i walczyć bez potrzeby. Czyni je to istotami niezwykle honorowymi i odważnymi ale i przewidywalnymi. Większość z nich szanuje równowagę. Starają się być neutralne — ich nadrzędną wartością są nauki wybranego przez siebie dobrego bóstwa i walka z demonami. Jednak ze względu na brak naturalnych wrogów, zwalczają czyste zło. Nie każdy anioł jednak wyznaje takie wartości.    

Są wyniosłe, mistyczne i pełne charyzmy. Nie oznacza to jednak, że wszyscy Skrzydlaci są tacy zawsze. Większość z nich jest pełna patosu. W ich słowach jest ogień i pasja, słowa ich są zawsze podniosłe. Między sobą porozumiewają się za pomocą bardzo starego języka enochjańskiego, którego nie jest w stanie nauczyć się żadna inna rasa. Są jednak Anioły, które klną jak szewc, żartują, a nawet naprzykrzają się jak małe dzieci. Duży wpływ na ich poczynania ma Powołanie, jakim zostali obdarowani.

Jest to rasa tajemnicza ale nie skryta. Zdarzają się jednostki, które ukrywają swoją tożsamość, nie robią jednak tego ze wstydu - anioły są dumne z tego jak wyglądają i kim są.       


M I Ł O Ś Ć -  Mimo, że w hierarchii wartości Anioła to właśnie Bóstwo i Powołanie stoi na czele, Pierzaści zdolni są do miłości. Jest ona ściśle powiązana z Wpojeniem - zdarza się raz na całe Anielskie życie. Skrzydlaci mogą uprawiać miłość fizyczną z innymi rasami jednak potomstwo mogą osiągnąć tylko przy bliskich spotkaniach ze swoją rasą. Ciąża Anielic trwa 15 miesięcy.


Ceremonia pierwszego pocałunku –  Kiedy obie strony zaakceptują miejsce, które jest bliskie ich sercom, umieszczają na nim swoje Pieczęcie, otulają się skrzydłami. Przysięgają sobie miłość aż po grób i całują się, aby przypieczętować przysięgę. Ceremonia ta równa jest przysiędze małżeńskiej. Anioły nie uznają rozwodów, zdrad i tym podobnych. Ich miłość jest wieczna. Anioł może ponownie przejść ceremonię pocałunku po śmierci swojej drugiej połowy. Każdego roku, w tym samym czasie, Anioły odnawiają swoją przysięgę. 

Ceremonia Serca – mężczyźni obchodzą ją, kiedy ich serca zaczną bić mocniej dla kobiety. Anioł gotowy aby skrzyżować swoje życie z kobietą, prosi ją, aby wzleciała z nim do gwiazd. Jeśli kobieta przyjmuje zaloty mężczyzny ściga się wraz z nią wśród chmur, aż do kompletnego wyczerpania. Czasami ceremonia trwa cały dzień. Anioł, który pierwszy dotknie ziemi uznawany jest za tego, któremu druga strona będzie wskazywać właściwą drogę na ścieżce życia. 

Wpojenie- Dziwna przypadłość, która dotyka anioła raz w życiu. Anioł ulega zauroczeniu w przedmiocie lub w osobie. Przedmiotem jest najczęściej symbol kultu do Matki lub historyczny pamiątka z jakiegoś wydarzenia. Anioł, który przebywa w dużej odległości od elementu w którego się wpoił, odczuwa osłabienie i smutek. Stan ten pogłębia się wraz ze wzrostem czasu. Wpojenie mija najczęściej po pięciu latach. Zdarza się jednak, że niektóre anioły są wpojone w ten sam cel przez całe życie. 

 

5. Poradnik


Anioły czują silną więź z dobrymi bóstwami. Wierzą w ich słowa i istnienie. Nie istnieją anioły, które podważały by istnienie siły wyższej. Wiara ta jest wręcz fanatyczna i niezwykle silna. Pierzaści robią wszystko ku chwale swojego bóstwa jakiemu zobowiązały się służyć. Nikt tak do końca nie jest w stanie zrozumieć powiązania między aniołami i bóstwami jakie reprezentują, przez co niechętnie one opowiadają o swojej wierze i poglądach. Anioły czują wręcz instynktownie, że ich czyn nie spodobał się tym, którym służą. Mówią wtedy, że oddalili się od jego  łaski, czują, że coś się w nich zmieniło. Podobnie jest, gdy ich czyn zbliżył ich do boskiej łaski. Czują wręcz fizycznie wewnętrzne uniesienie i radość. Anioły bez przerwy słyszą w głowach słowa bogów. Ciągle je powtarzają, aby prowadziły ich podczas wędrówki. Anioły wierzą w bóstwa tak głęboko, że nawet bez nauk o nich instynktownie szukają z nimi kontaktu. 

Anioły darzą Archanioły szacunkiem wiedząc, że byli oni powiernikami słów Matki - ich stworzycielki, która zginęła w Wojnie Bogów. Anioły wyższe rangą są postrzegane jako odbicie łaski Matki. Z tego powodu należny im jest najwyższy szacunek i bezwzględne posłuszeństwo. Anioły Szczególnego Powołania słuchają rozkazów Archaniołów, ich relacje nie są jednak zawsze tylko służbowe. Pomimo hierarchii, często rozwija się między nimi przyjaźń, a nawet miłość. Chociaż nie mogą mieć potomstwa z rasą inną niż Pierzaści, zdarzają się przypadki, w których miłość łączy anioły z innymi rasami.


Anioły odnoszą się do siebie z szacunkiem, wspierają się jak bracia, razem świętują i giną. W Fallathanie jest ich niewielka liczba a każda jednostka traktowana jest jak członek rodziny. Wieści o nowych narodzinach bądź śmierci danego członka rodziny szybko obiega szersze kręgi.
Dzień upływa im na wykonywaniu Powołania. Dużo czasu spędzają na obrzędach i ceremoniach.

Fanatycznie wierzą w bóstwa, którym służą.  Anioły wysłane do Fallathanu kierują się swoim własnym, wewnętrznym kodeksem wartości.  Każdy jest inną mieszanką uczuć, pragnień Zgodnie z wolą Matki walczą z demonami, ale nie rzeczywistymi, a skrytymi w duszach Istot. Opieka i nauka są ich cel nadrzędnym. Chociaż starają się przestrzegać praw ziemi, na której egzystują, nie zawahają się ich złamać, gdyby prawo takie uniemożliwiło im realizację celu najważniejszego. Podobnie rzecz się ma ze stosunkiem do ludzi. Starają się nie szkodzić innym istotom, ale nie będą się bezczynnie przyglądać, gdy te staną im na drodze. 


Oprócz znienawidzonych demonów inne rasy są Aniołom neutralne. Patrzą na wszystkie istoty pod kątem możliwości wykonania swojego Powołania.To wszystko, co dla nich się liczy.  Po odejściu Matki wyznaczającej ich cele, jej funkcję przejęły Archanioły i inne dobre bóstwa,  którym posługę anioły mogły wybrać same.   Jeśli chodzi o inne Anioły, przestrzega się ściśle hierarchii. Na każdym kroku podkreślają wagę swojego Powołania i wiarę w bóstwa. Wielbią zwierzęta, które są jej odbiciem a ich krzywdę jest w stanie mścić krwawo.

 Anioł z Pieczęcią opiekuna śpiewaków będzie stawiał na piedestale wartości związane ze sztuką. Jednocześnie będzie potępiał wszystko to, co w tworzeniu sztuki przeszkadza. Jego celem będzie zsyłać natchnienie na  artystów. Będzie potępiał działania promujące stagnację, czy odbieranie nadziei. Ciężko wymagać od Anioła, którego domeną jest śmiech, żeby zawsze był poważny i sztywny. Bardzo poważnie zaś podchodzą do protokołu, szanują cudze prawa i zasady społeczne. Chcą z dumą reprezentować swoje społeczeństwo — w końcu są nielicznymi ambasadorami miliardów, które pozostały w Królestwie Anielskim.

Główne dogmaty księgi słowa do której stosują się starsze Anioły, których sięgnęła łaska Zmarłej Matki:


1) Słuchajcie mych słów dzieci. Jestem waszym światłem, gdy nie widzicie. Jestem drogowskazem w labiryncie, który poprowadzi was do bezpieczeństwa. Kiedy mnie zabraknie, pamiętajcie o mych naukach.

2) Szanujcie swoich braci i siostry. Wszyscy jesteście moimi dziećmi. Kiedy krzywdę robicie jednemu z was, we mnie również ją wymierzacie.

3) Szanujcie wszystkie żywe istoty. Życie jest największym darem. Kiedy bez celu chcecie je niszczyć, wykazujecie się pociągami istot prymitywnych. Śmierć zwierzęcia na twych oczach bezmyślnie zabitego, pomścij krwawo, jest w nich bowiem moje odbicie.

4) Realizujcie swoje Powołanie. Każdy z was ma talent, w którym możecie się wykazać z korzyścią dla wszystkich. Niech Pieczęć, która w was płonie, zawsze przypomina wam o celu waszego istnienia.

5) Zło zniszczy całe istnienie, jeśli przeciw niemu nie wystąpimy. Istota, która żyje tylko po to, by niszczyć sama musi zostać unicestwiona. Walczcie z ogniem w sercach aż do końca czasu.O B R Z Ę D Y - Nie ma specjalnych dni, ani specjalnych obrzędów podczas których Anioły wielbią wybrane przez siebie bóstwo. Ich wiara objawia się codziennie, w każdej małej czynności. Anioły obchodzą wiele ceremonii, które pozwalają na utrzymanie ciągłości porządku jakie z Królestwa Anielskiego przeniosły na Fallathan. 

Ceremonia Skrzydeł - Anioł jest już w pełni dojrzały w wieku 50 lat. Świadczą o tym skrzydła pełnych rozmiarów. Po odmówieniu modlitwy do danego bóstwa, Anioł samotnie udaje się w góry i skacze z najwyższego urwiska. Po raz pierwszy rozkłada skrzydła i wykonuje swój pierwszy lot. 

Ceremonia Powołania – jest to bardzo ważna chwila w życiu Anioła. W jednej ze świątyń, dzięki magii Enochjan, kapłan wyznaczony przez Radę Siedmiu zagląda w serce młodego anioła i odnajduje Powołanie, które Anioł od tego dnia stara się wykonywać sumiennie. Powołań jest tyle, ile jest dziedzin życia. Żeby utrwalić powołanie Aniołowi tatuowana jest Pieczęć na ciele, aby zawsze pamiętał, co jest sensem jego życia, oraz w jaki sposób może przysłużyć się wybranemu bogowi.  Może na przykład przez całe swoje życie pomagać tym, którzy stracili kogoś bliskiego, zmniejszając ich ból.

Ceremonia Zapalenia Miecza – obchodzą ją Anioły, których powołaniem jest walka w zastępach Anielskich. Przysięgają bronić Królestwa.  Zostaje im dany ognisty miecz i od tej chwili są zaprzysiężonymi wojownikami Królestwa Anielskiego. 

Zwyczaj zwierzęcego patrona – W Królestwie Anielskim popularnym zwyczajem jest wyznaczenie swojego patrona wśród zwierząt. Zwierzę to ma symbolizować dominujące cechy anioła. Często Anioły tatuują sobie jego symbol, który nazywają Totemem.

Zwyczaj sądu anielskiego – W społeczeństwie anielskim niezwykle rzadko zdarzają się przypadki uczynienia krzywdy innemu Aniołowi. Jeśli taki się przydarzy, na sędziów branych jest Rada Siedmiu. Po wysłuchaniu obu stron, w przypadku drobnego przewinienia Anioł winowajca może wykazać skruchę i oddać się dobrowolnie na pokutę. W przypadku poważniejszych spraw karą mogą być prace społeczne,a w przypadku wyjątkowych win – kara śmierci.  

Zwyczaj tytułowania - Anioły robią co mogą by świat rozpoznawał ich po tym jak dobrze wykonują swoje powołanie. Jeśli jakiś anioł dokona rzeczy trudnej, może otrzymać dodatkowy tytuł, który upamiętnia to wydarzenie. Tytuły zapisują się w kronikach anielskich. Można ich używać zamiennie do imion aniołów. 

 Narodziny Anioła – Anielicy wydającej na świat dziecko towarzyszy rodzina, ojciec dziecka oraz uzdrowiciel. Po porodzie matka od razu nadaje imię dziecku. Następnie ojciec bierze dziecko w ramiona i leci wraz z nim do gwiazd. Będąc tak wysoko jak tylko może, podnosi dziecko w górę i prosi bogów o błogosławieństwo. Ciąża trwa 15 miesięcy. Anielica podczas swego życia najczęściej daje życie nie więcej niż trójce dzieci. Anioł nie spłodzi dziecka z inną rasą. 

Dojrzewanie – Anioł bardzo szybko rośnie i staje się samodzielny. Kiedy tylko nauczy się chodzić zostaje zapisany do akademii, w której uczony jest podstawowej wiedzy potrzebnej mu w życiu. Uczy się go również nauk wybranego bóstwa. Mieszka w tym czasie ze swoją rodziną.

 

6. Wiedza dostępna tylko dla członków rasy:

[WI: 60] Anioły w Fallatahanie żyją w Zamku Siedmiu Mieczy. Jest to olbrzymi kompleks mieszkalno obronny. Zamek mieści się jednym z szczytów górskich w Amarht. Można się do niego dostać tylko drogą powietrzną. Rasy inne niż anioły nie mogą dostać się na jego teren.

[WI: 10]  Po odejściu Matki, szczytem hierarchii anielskiej stała się Rada Siedmiu - najstarszych Archaniołów, które nadawały młodszym pierzastym Powołanie i dbali o to by młodzi  skrzydlaci poznali inne dobre bóstwa, którym mogły przyporządkować swoje życie.  W skład Rady Siedmiu wchodzili Archaniołowie:


Dowódca Zastępów Anielskich - Pierwszy miecz Królestwa Anielskiego. Najwyższy stopniem żołnierz, opiekun wojowników, pan wojny, kat demonów. Jego domeną była walka, honor, poświęcenie i służba.  

Słowo Królestwa - Najwyższy ambasador Królestwa Anielskiego. Reprezentuje Królestwo w kontaktach z innymi rozumnymi istotami. Dyplomata, zarządca.  Jego domeną jest władza, polityka, mądrość, odpowiedzialność i nadzieja. 

Niszczyciel - Jego powołaniem była anihilacja z woli Stworzycielki. Stąpający po zgliszczach, ostateczne rozwiązanie. Jego domeną było zniszczenie, strach, kara, sprawiedliwość, wybaczenie i porządek  

Anioł Śmierci - Jego powołaniem było sprawiać, by umierający godzili się ze śmiercią. Przewoźnik dusz, strażnik Bramy Światów. Jego domeną było namaszczenie, krew, litość, bezwzględność, zwątpienie, krzywda, zemsta i czas. 

Iskra Życia - Najwyższy uzdrowiciel, strażnik życia i magii, powiernik mocy tajemnych i sekretów mocy Enochjan. Jego domeną było życie, uzdrawianie, sprawianie cudów, wielka moc magiczna, czarnoksięstwo, klątwy, inteligencja, postęp i wiara. 

Esencja Anielska - Najpiękniejszy Anioł, jaki istnieje. Jego powołaniem były pozytywne kontakty między istotami rozumnymi. Lustro duszy, strażnik kręgu życia i równowagi. Jego domeną była miłość, piękno, poświęcenie dla innych, seks, zmysłowość, narodziny, opieka, sztuka, śpiew, wszelkiej maści stworzenie, praca i rzemieślnictwo.

[WI: 10] Większość aniołów swoje życie ofiarowała dobrym bóstwom, jednak zdarzały się rzadkie wyjątki, w których anioły  odwracały się od dobra i równowagi. Najczęściej bunt pojawiał się u młodych aniołów narodzonych w Fallathanie, które nigdy wcześniej nie słyszały słów Rudry. Nie rozumiały dlaczego musiały trzymać się dobra podczas gdy należało dbać o równowagę. Opowiadały się więc dla niej po stronie zła i nieporządku, co podzieliło dotychczas pełne hierarchii istoty. Mimo odwrócenia się od bóstw dobrych, wciąż podlegały Radzie Siedmiu.  

[WI:10] Są potężną, mistyczną siłą, która została zamknięta w kruchym ciele i wysłana do obcego świata, aby ocalić go od niszczycielskiego wpływu demonów. Aniołami kierują zazwyczaj dobre bóstwa, które nadały im Powołania - szczególne misje jakie wypełniają na Fallathanie. Powołań anielskich jest tyle co dziedzin życia. Po odejściu Matki nowym aniołom Powołania przyznawali Archaniołowie 


[WI: 20] Anioły w Fallathanie otrzymywały szczególną rolę od swoich bóstw i Rady Siedmiu. Pierzaści pochodzące jeszcze z Królestwa Anielskiego skupiali się głównie na swoich powinnościach wobec Archaniołów, Stworzycielki oraz Bóstw, których słowo zobowiązały się nieść. Zaś anioły młode, narodzone w Fallathanie przechodziły szkolenia przygotowujące je do pełnienia Powołania.
 
a) P O W O Ł A N I E
Archanioły - Wykonywały one najważniejsze zadania ku chwale Najwyższej oraz czuwały nad pracą pozostałych Aniołów.   Archaniołom podległe były wszystkie Anioły Szczegółowych Powołań.  Ich zadaniem było przewodzić społeczności anielskiej w Fallathanie oraz wywyższać Anioły do funkcji archanielskich. Każdy Archanioł mógł być obdarzony Aurą wokół ciała, skrzydłami emanującymi czy gromowładnym głosem.

 

  • Anioły Szczegółowych Powołań 

 Anioły najniższe rangą zajmują się rozpowszechnianiem dziedziny, której są opiekunami. Są całkowicie poświęcone swojemu Powołaniu. Nigdy nie przepuszczą okazji, by ich dziedzina rosła w siłę ku chwale Matki. Anioły te stanowiły około 80% społeczeństwa Królestwa Anielskiego. Nie były obdarzone żadnymi zmianami na ciele. Anioł powinien wybrać jeden z dostępnych charakterów: Praworządny Dobry, Praworządny Neutralny, Neutralny Dobry, Prawdziwie Neutralny.

 

  • Przykłady Szczegółowych Powołań Aniołów:

Anioł Patron - Anioły te opiekowały się konkretną osobą, aż do jej śmierci. Każdy Anioł Stróż miał jednego podopiecznego. Obrońcy, strażnicy, doradcy. Opiekę anioła patrona mogła otrzymać tylko wyjątkowa jednostka z woli Archanioła.

Anioł (dzień tygodnia) - Anioły, których powołaniem było wychwalanie dnia tygodnia, których były opiekunami.

Anioł Ciemności - Anioł ten opiekował się istotami żyjącymi w ciemnościach. Jego domeną była noc i znajdywanie drogi ku jasności. 

Anioł Żywiołu (nazwa) - Anioły te opiekowały się wszystkim tym, co związane było z ich żywiołem.

Anioł Daru (nazwa) - Domeną tych Aniołów były istoty obdarzone konkretnym uzdolnieniem: śpiewem, malarstwem, tańcem, rzeźbiarstwem, pisarstwem, muzykalnością, aktorstwem itd.

Anioł Flory - Domeną tego Anioła była flora.

Anioł Fauny - Domeną tego Anioła była fauna.

Anioł Dnia - Domeną tego Anioła była jasność, światło i wschód słońca.

Anioł Empatii - Domeną tego Anioła była pomoc istotom cierpiącym od ran, bólu i smutku.

Anioł Odwagi - Domeną tego Anioła było pomagać przezwyciężać strach.

Anioł Miłości Fizycznej - Domeną tego Anioła był seks.

Anioł Zazdrości - Domeną tego Anioła było zwalczać u innych niszczące uczucie zazdrości.

Anioł Przysięgi - Domeną tego Anioła było pilnować dopełnienia przysięgi i karać tych, którzy ją łamią.

Anioł Sprawiedliwości - Anioł ten wymierzał sprawiedliwość. 

Anioł Służebny - Powołaniem tych Aniołów była służba Aniołom o wyższej randze.

Anioł Zastępów Anielskich -Tym Powołaniem zostały obdarzone Anioły, u których kapłani dopatrzyli się niezłomnego charakteru i woli walki.  

[WI: 10] Anioł Zastępów Anielskich stawali się najczęściej mężczyźni, jednak ilość kobiet w ich szeregach także była spora. Szkolone są w Zamku Siedmiu Mieczy. Ćwiczenia zastępów polegały na hartowaniu ich ciał i umysłów, a także na nauce taktyki walki naziemnej i powietrznej. Trening anielskich wojowników trwał około dwudziestu lat. Kiedy został on ukończony, Anioły przechodziły Ceremonię Zapalenia Miecza. Podczas niej składali przysięgę wierności Królestwu.  Po złożeniu przysięgi Anioły były przydzielane do jednej z placówek wojskowych lub do dalszego szkolenia oficerskiego. Szkolenie oficerskie przeznaczone było dla tych, którzy wyróżnili się umiejętnościami bojowymi, zmysłem taktycznym i zdolnościami przywódczymi. Anioły zastępów noszą pełne zbroje płytowe wraz z hełmem. Są one wykonane z najlepszej stali ciemno złotego koloru. Na piersi zawsze malowano Pieczęć otoczoną czterema płonącymi mieczami. 

 

Wady/Zalety:

Moc Enochjan - Cecha wykorzystywana przy ewentualnych testach: Siła Woli. Moc Enochjan jest naturalną zdolnością każdego z aniołów. Jest to wewnętrzna, potężna siła, którą każdy z aniołów potrafi ukierunkować zgodnie ze swoją wolą. Moc Enochjan połączona jest ściśle z powołaniem które wypełnia anioł (np. archanioł niszczyciel którego domeną nie jest miłość, nie może kogoś zauroczyć). Anioł przywołując moc modli się do Matki koncentrując się na tej czynności przez dwie. Anioł szczegółowego powołania może użyć mocy raz na dzień. Archanioł dwa razy na dzień. Limit i skutek mocy aniołów wyższych rangą (npc), pozostaje pod kontrolą mistrza gry. Moc enochjan można ukierunkować na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego jakie powołanie wypełnia anioł.

Cud - Jednorazowa premia na daną czynność dla siebie lub na kogoś. Raz na dzień postać może wskazać dowolny test (swój lub innej istoty w promieniu 15m). W takim wypadku test wykonywany jest dwukrotnie i liczony jest tylko lepszy wynik. (Użycie zdolności musi zostać zadeklarowane przez wykonaniem rzutu przez MG).

Wzrok Enochjan - Widzą magię działającą na przedmiot/istotę/region itd. Otrzymują +50 do testów na wyczucie magii, ponadto są wstanie rozpoznać szkołę magii do której należy efekt, nawet jeśli nie mają w niej biegłości.

Anielska Telepatia - Anioły posiadają rozwinięte zdolności umysłowe. Telepatia polega na przesyłaniu słów, obrazów i własnych uczuć do celu. W przypadku komunikacji między Aniołami działa ona do odległości 100m (Anioły nie muszą się nawet widzieć w chwili komunikacji, ale muszą być świadome swojej obecności). W przypadku innych ras Anioł musi widzieć cel i być nie dalej niż 25m od niego. Ponadto Anioł nie otrzymuje potwierdzenia, że cel otrzymał/zrozumiał komunikat (należy pamiętać o barierach językowych jeśli przesyłane informacje nie są w formie uczuć lub obrazów).

Anielska Aura - Dzięki magii która płynie w żyłach Aniołów, są oni zdolni nieświadomie wręcz do powolnego leczenia własnych ran i chorób - przez to wśród Anielskiej społeczności nie rejestruje się chorób psychicznych czy fizycznych. Poza walką Anioły odzyskują 50PŻ/tura (wyjątkiem są np: złamania, utrata kończyn lub przemieszczenie stawu. W takim wypadku rana musi zostać wpierw zaleczona innymi metodami).

Istota Magiczna - Anioły nie potrafią ukrywać swojej aury przez co we wszelakich testach na wykrycie (także wyczucie magii) względem nich przeciwnicy otrzymuje premię +100.

Anielska Krew - Układ krwionośny aniołów działa inaczej niż ludzki. Pompuje szybciej krew przez co narażeni są dwa razy bardziej na niszczycielskie działanie trucizn, alkoholu, czy narkotyków, otrzymując -100 w testach na odporność. Ponad to wszelkie mikstury leczące są ciężko przyswajane przez ich organizmy. Przywracają tylko połowę punktów zdrowia.

 

Autor: Malina

Wróć do strony głównej