Czarna Trwoga

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Trucizna

2. Opis:
Trucizna wytwarzana z płynnego ekstraktu smolnej lilii, wymieszanego z utartymi liśćmi melisy. Połączone składniki należy podgrzewać na ogniu, by część wody wyparowała. Gdy mieszanka zrobi się konsystencji rzadkiego błota, należy ją szybko schłodzić (np. w misce wypełnionej zimną wodą), a następnie przelać do naczynia z ciemnego szkła i szczelnie zakorkować.
Czarna Trwoga zyskała swoją nazwę dzięki sprowadzanym w gorączce różnym zwidom i omamom, bardzo często wywołującym panikę. Pierwsze wzmianki o jej wykorzystaniu pochodzą z medycznych kronik opowiadających o nieznanej truciźnie pochodzenia roślinnego, o nietypowej czarnej barwie. Rany, które zostały zanieczyszczone toksyną przybierają kolor smoły.
Jest to stosunkowo droga trucizna, ponieważ potrzebna jest do tego smolna lilia, a ona występuje jedynie na bagnach, lecz kiedy już uzyska się nawet i fiolkę tej zabójczej substancji, można stać się panem życia i śmierci.

3. Sposób przechowywania:
Czarną Trwogę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym, szklanym naczyniu wykonanym z ciemnego szkła. Jeśli pojemnik będzie przezroczysty, bądź co gorsza, nieszczelny, trucizna straci swoje właściwości, toksyny rozłożą się pod wpływem światła słonecznego, bądź też wyparują z miejsca z przechowywania, pozostawiając osad podobny do sadzy.

4. Trwałość:
Czarną Trwogę można przechowywać w ściśle określonych warunkach przez około 2-3 miesiące, potem cała moc toksyny rozkłada się na proste odczynniki alchemiczne, z tą różnicą, że czarnego koloru. Trucizna, która została wprowadzona do organizmu poprzez ranę, utrzymuje efekty przez około 10 godzin, bądź do śmierci delikwenta.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Trucizna ta, aby była w pełni efektywna, musi być wprowadzona do krwiobiegu ofiary, np. poprzez ranę. Inny kontakt, przez dotyk, nie przynosi żadnych efektów, natomiast wypicie płynu może przyprawić jedynie o rozstrój żołądka i wymioty.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Efekt dostania się trucizny do krwi jest taki, że silne drgawki zaczynają miotać istotą, przyprawiają o bardzo silne zawroty głowy, przez co bardzo trudno jest jej zachować pion. Dodatkowo, silna gorączka zaczyna trawić ciało jak i umysł, przynosząc ciężkie, potworne halucynacje. Istota może umrzeć z powodu gorączki, odwodnienia lub może zabić się sama przez okrutne wizje.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Około 5 minut minut od wprowadzenia do organizmu.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Jedynym antidotum jest wcieranie zagęszczonego odwaru z kory dębowej i szałwii w ranę. Zabieg ten może uratować życie, jeśli zostanie on wykonany około 5-6 godzin od zauważenia gorączki, która pojawia się średnio po 30 minutach od zranienia.

Autor: Tenthir

Wróć do strony głównej