Rozbójnik Górski

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Roślina występująca wyłącznie w Górach Krańca Świata. Pojawia się późną wiosną, na przełomie Rasber'a i Asvarba, gdy śniegi topnieją. Roślina rzadko spotykana, przez co ceny tworzonych z niej specyfików są dość wysokie. Osiąga maksymalnie pół metra. Liście bliżej ziemi mają zdrową, zieloną barwę, natomiast te powyżej kwiatu, są ciemnofioletowe z nieco jaśniejszymi plamkami. Kwiat Rozbójnika Górskiego jest dość specyficzny, przypomina bowiem bardziej pąk. Jest pozbawiony płatków, ale posiada wysokie pręciki z dużą zawartością pyłku. Na zwieńczeniach fioletowych liści znajdują się około dwucalowe kolce z silną trucizną.

3. Sposób przechowywania:
Pyłek - zbiera się go do słojów, które należy szczelnie zamknąć, aby wzmocnić jego właściwości.
Kolce - należy zagotować je w niewielkiej ilości wody i pozostawić do wystygnięcia, a następnie przelać powstałą maź do fiolek.

4. Trwałość:
Pyłek - zachowuje właściwości przez rok.
Kolce - po zamknięciu powstałej mazi można przechowywać przez dwa miesiące.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Pyłek - doustnie, można też wciągnąć nosem.
Kolce - mazią można posmarować klingę, bądź podać doustnie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie:
Pyłek - około pięciu minut po spożyciu nie odczuwa się zupełnie bólu. Efekt utrzymuje się przez trzy, do pięciu godzin. Efektem ubocznym są halucynacje oraz stan euforyczny, przez co często sięgają po niego narkomani. Spożywany regularnie przez dłuższy czas (po przyjęciu około 6-8 dawek) może uzależnić.
Kolce - po dostaniu się do organizmu wywołuje silny, agonalny wręcz ból i ogólny paraliż ciała. Efekt ten utrzymuje się przez godzinę.

Autor: Sheva

Wróć do strony głównej