Gwiezdny Pył

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis: Jedynym miejscem występowania, które póki co odkryto, jest zatopiona kopalnia soli Kerim, znajdująca się w Romen - Dor. Na głębokości 176 metrów, gdzie znajduje się czwarty szyb i zejście na najniższy poziom - do solankowego jeziora, spotkać można niezwykłe rośliny. To rodzaj porostów o błękitno - ametystowej lub lekko szmaragdowej barwie, którym nie przeszkadza ogromne stężenie soli w wodzie i zawartości skał. Pokrywają one solne nacieki i kryształy, mieszając się z nimi w rodzaj żywej skorupy. Rozwijają się bujnie, pokrywając ściany migotliwym kożuchem. Ich ciekawą właściwością jest to, że świecą. Efemeryczny, fioletowawy blask rozjaśnia kopalniane korytarze i dodaje im specyficznego piękna.

3. Sposób przechowywania i trwałość:  Porosty są niezwykle trwałe, zachowują się niemal jak minerały, są niewrażliwe na zimno i gorąco, zwęglają się dopiero po dłuższym przebywaniu w ogniu, około kilkuminutowym.

Inne właściwości: Popiół, jaki pozostaje po spaleniu, ma silne działanie luminescencyjne, w postaci sypkiej, lub rozwodnionej. Świecą też same kryształki, a ich światło ujawnia się w nieobecności innego źródła światła, naturalnego lub sztucznego. Tak, jak gdyby sama ciemność pobudzała porosty do świecenia. Im ciemność jest głębsza i silniejsza, tym mocniejszy blask rośliny. Można używać do oznaczania przedmiotów, miejsc, znaczenia drogi w ciemności. Idealne do wędrówek przez labirynty, w podziemnych korytarzach. Konieczne są badania alchemiczne, służące wyizolowaniu z rośliny świecącego komponentu; wstępnie po przebadaniu małych próbek ową świecącą substancję nazwano luminum.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:Pył jest niejadalny, obojętny dla organizmu, w smaku słony, roślinka jest silnie zmineralizowana i ewentualne spożycie przypominałoby spożycie soli.

Autor: Yenela

Wróć do strony głównej