Posłaniec Nadziei

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Antidotum

2. Opis:
Posłaniec Nadziei to ostatnie osiągnięcie grupy Amarthyjskich uczonych pod przewodnictwem Maga imieniem Shëd. Jest to bardzo gęsta mikstura błękitnej barwy. Przechowywana w szklanym pojemniku, przypomina wręcz nieustannie kotłujący się obłok. Posiada bardzo charakterystyczny zapach, będący połączeniem woni alkoholu, morskiej bryzy oraz jagód. W smaku jest trudna do określania, choć Ci co skosztowali przyrównują Posłańca do miodu pitnego zmieszanego z jagodami i czymś nadającym gorzki posmak, czego jednak nie potrafili w żaden sposób nazwać. Do wytworzenia tego wywaru potrzebne są krew Goliata, żółty Vanisserith, pędy Avinnaty oraz wyciąg z Siężygrona. Jako bazę zastosować można dowolny mocny alkohol. Jego receptura jest pilnie strzeżoną tajemnicą w Amarth, zaś z samego Posłańca najczęściej korzystają Łowcy Zaklęć i Zaklinacze Everetów.

3. Sposób przechowywania:
Przechowywać w szczelnie zamkniętych butelkach lub fiolkach wykonanych ze szkła bądź drewna. Chronić przed bardzo niską temperaturą. Jeśli mikstura stężeje i zacznie przypominać smołę o błękitnej barwie lub też zmieni kolor na szary to znak, że nie nadaje się do użycia, gdyż straciła wszystkie lecznicze właściwości.

4. Trwałość:
Przechowywana w drewnianych naczyniach zachowuje swoje właściwości przez około 3 miesiące, stopniowo szarzejąc. W szklanych fiolkach lub butelkach proces ten trwa około 5 miesięcy.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie lub połowę dawki bezpośrednio do krwiobiegu.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Posłaniec jest prawdopodobnie najbardziej kompleksowym antidotum w Fallath. Skutecznie neutralizuje niemal wszystkie znane trucizny i jady. Tak te pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, jak i stworzone przez istoty myślące. Dodatkowo na czas działania znacznie podnosi możliwości regeneracyjne organizmu, niwelując nawet już powstałe skutki działania trucizn. Mikstura oparta jest jednak o krew Goliata, więc posiada poważną wadę: by była skuteczna, osoba, której zostanie podana, musi utrzymać się przy życiu jeszcze przez godzinę. Posłaniec Nadziei jest więc bezużyteczny w starciu z szybko zabijającymi truciznami. Dodatkowym utrudnieniem jest sposób, w jaki to Antidotum działa. Zmusza on organizm do skoncentrowania wszystkich sił na leczeniu i neutralizowaniu trucizny, powodując tym samym szybko narastające zmęczenie i utratę przytomności w półgodziny po zażyciu. Przypominający śpiączkę stan trwa od 4 do 12 godzin w zależności, jak silna była trucizna, którą organizm musiał zwalczyć i jakie szkody zdążyła poczynić. Skuteczna dawka dla dorosłego człowieka to około 50 kropel doustnie lub połowa tej objętości dożylnie.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Wypita zaczyna działać po kilku minutach, a jeśli podana jest dożylnie to natychmiast. Od momentu rozpoczęcia działania, do całkowitego wyzdrowienia mija godzina.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy

Autor: Shëd

Wróć do strony głównej