Orzechowiec bumbum

Ostatnia edycja: 2016-03-30 21:30:35

1. Typ:


Drzewo owocowe


2. Opis:


Orzechowiec bumbum rośnie jedynie nad Jeziorem Majacorha, przy Górach Krańca Świata.
Samo drzewo nie jest w żaden sposób niezwykłe. Ot, rosnące do wysokości ośmiu metrów, kwitnące na zielono, bez kolorowych kwiatostanów.
Wyróżnieniem od innych drzew są jego owoce.
Rosną duże, wielkości dwóch pięści dorosłego, ludzkiego mężczyzny. Są koloru szarego, z charakterystycznymi "włoskami". Zewnętrzna powłoka jest twarda - raczej jak skórzany pancerz, a nie jak drewno. Wewnętrzna powłoka, scalona jedną stroną z zewnętrzną, jest bardzo miękka i bardzo lepka. Przykleja się do wszystkiego i ciężko ją oderwać. Jest to część rozpłodowa rośliny, od tego gdzie upadnie zależy czy z niej wyrośnie nowe drzewo.
W środku owocu jest płyn. Z pozoru nieszkodliwy, w zetknięciu z powietrzem wybucha, rozrywając powłoki go otaczające i rozrzucając je dookoła siebie. Wybuch jest na tyle silny, że w momencie trzymania owocu w ręku, może nawet połamać kości dłoni. Zasięg zatem ma niewielki, maksymalnie piętnaście metrów rozrzutu części skórki owocu w każdą ze stron.
Ilość płynu w owocu, zależy od jego dojrzałości. Im mniej dojrzały, tym bardziej płynny i analogicznie na odwrót. Przejrzałe owoce są całkiem stałe, a lepkość wewnętrznej powłoki zanika.
Owce nadają się do zjedzenia, lecz z ogromną uwagą, najlepiej posypując je czymś wiórkowym, np. mąką. Są one przysmakiem dla Jeżownika.
3. Sposób przechowywania:
Owoc po zerwaniu należy trzymać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, w celu zachowania jego jak najdłuższej natury wybuchowo-lepkiej.


4. Trwałość:


Od urośnięcia do przejrzenia upływa do 20 dni.
Od zerwania do zgnicia w dobrych warunkach wystarczy cztery doby. W złych nawet dwanaście godzin.


5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:


Zjedzenie miękkie części skórki, gdy nie jest lepka.


6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:


Smakuje słodkawo.
W momencie zjedzenia lepkiej skórki, można skończyć z zatkaniem przełyku, przez przyklejenie się. Lub do innej części ciała, w zależności od osobistego pecha.


6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:


Natychmiast


6.2 - Antidotum i jego dostępność:


Przemija po 48 godzinach.

7. Autor:

Pygoscelis, Te`Niqt

 

Wróć do strony głównej