Miękkonios

Ostatnia edycja: 2015-06-28 01:05:45

1. Typ: Mikstura

2. Opis:
Specyfik, który używany jest głównie w domach publicznych w Reptilii, tuż po okresie godowym. Brązowy, na wpół przezroczysty płyn o ostrym, drażniącym nozdrza zapachu. Bazą tej mikstury jest Poroniak Czerwony, z tą jednak różnicą, że do jej stworzenia nie używa się ziół pochodzących z kontynentu. Zastąpiły je, dla odmiany, składniki z najsilniejszych reptiliońskich roślin - pół garści sproszkowanych nasion Toypo i kropla mleczka Kiepnika. Wspomagane są dodatkowo szczyptą przejrzałego przypieprznika ognistego. Głównym powodem, dla którego nie używa się składników rosnących na ziemiach ciepłokrwistych, jest ich słabe działanie wobec gadzich samic. Zrzeszenie Alchemików, jedna z ważniejszych reptiliońskich organizacji, potwierdza, iż zdecydowanie lepszy wybór stanowią zioła występujące w obrębie wyspy.
Podczas przygotowywania Miękkoniosa, po uzyskaniu bazy do niego, brane pod uwagę są tylko starsze pędy przypieprznika. Taka mieszanka gwarantuje każdej samicy szybkie pozbycie się nieplanowanego pisklęcia. Zdarza się, iż łuskowate w celu uniknięcia ofiarowania młodych jako daniny krwi stosują tę miksturę.

3. Sposób przechowywania:
Szklana fiolka, szczelnie zamknięta. Miksturę należy trzymać w chłodnym, zacienionym miejscu.

4. Trwałość:
Jeden rok, jeżeli Miękkonios przechowywany jest w odpowiednich warunkach. Stosowanie po upływie tego czasu może prowadzić do stanu, jak po przedawkowaniu.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie. Miękkonios nie jest produkowany w innej formie niż płyn.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Natychmiastowe usunięcie zarodka. Jeżeli przekształcił się on w jajo, Miękkonios powoduje ten sam skutek. Nawet, gdy nie w pełni rozwinięte, jajo szybko zostanie wydalone z ciała samicy. Proces ten, pod wpływem działania Miękkoniosa – adekwatnie do nazwy – jest bezbolesny. Skład mikstury, szczególnie działanie przypieprznika i zawartej w jego owocach kapsaicyny, powoduje, iż skorupka jaja ulega częściowemu zmiękczeniu, a pisklę umiera od przegrzania.
Im później samica podejmie decyzję, aby użyć Miękkoniosa, tym bardziej osłabiony będzie jej organizm. Konsekwencje usunięcia zarodka nie są tak bardzo odczuwalne, jak po wydaleniu jaja. W tym drugim przypadku występują: utrzymująca się od trzech dni do około pięciu wysoka gorączka i krwawienia z dróg rodnych. Po wypiciu mikstury może wystąpić krótkotrwała zgaga. Spożywanie posiłków i uzupełnianie płynów celem przyspieszenia regeneracji organizmu jest zalecane dopiero po trzech godzinach od wydalenia zarodka bądź jaja.
Dla każdej gadziej rasy została ustalona odpowiednia dawka mikstury:
Haressdrenka – 3 krople
Jaszczurzyca – 2 krople
Koboldzica – 1 kropla
Nagijka – 1 kropla
Przedawkowanie Miękkoniosa grozi trwałym uszkodzeniem narządów rodnych oraz bezpłodności. Jeżeli, pomimo wypicia ustalonej dawki, łuskowata jednak zniesie jajo – co stanowi bardzo rzadkie zjawisko - wyklute z niego pisklę będzie martwe lub mieć nieuleczalne wady rozwojowe.

6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:
Godzina.

6.2 - Antidotum i jego dostępność:
Nie dotyczy.

Autor: Gronni [9622]

Wróć do strony głównej