Habral

Ostatnia edycja: 2015-06-21 21:13:31

Tom V Kronik Anielskich "Demony - rodzaje i sposoby unicestwienia"
pióra Atanaela, skryby z Biblioteki Zamku Siedmiu Mieczy w Irimgardzie
Stronica: 89
Gatunek: Habral
Grupa: III
Nazwa: Habral

1.Opis wyglądu:

Habral to bestia mierząca około 230 cm, i wadze dochodzącej do 120 kg. Stwór porusza się na dwóch kończynach. Pomimo swego wzrostu i wagi jest szybki, i sprawny. Jest niezwykle potężnej, umięśnionej postury. Głowa umieszczona jest poniżej silnie umięśnionych braków, dzięki czemu paszcza została wzmocniona dodatkowymi mięśniami. Charakterystyczny jest otwór gębowy, który został zmodyfikowany magicznie. Otwierany również na boki i uzbrojony w dziesiątki ostrych małych, i dużych kłów, dzięki którym ofiara jest rozrywana na strzępy. Długie kończyny górne zakończone są mocnymi i ostrymi pazurami. Oczy umiejscowione są głęboko. Brak jest widocznych uszu, jednak Habral ma bardzo dobry słuch.

2. Występowanie i zwyczaje:

Habrala udało się zlokalizować blisko granicy Irimgardu i Amarath, i prawdopodobnie tylko tam można spotkać tego stwora. Przypuszczalnie powstał on wskutek nie do końca udanego eksperymentu magicznego. Brak informacji o tym, czy jest on w stanie się rozmnażać i w jaki sposób. Do tej pory, z zebranych informacji wynika, iż do ataków doszło w kilku miejscach przy granicy. Stwór atakował w pojedynkę, dlatego zakłada się, iż nie żyje stadnie. Możliwe, iż w Sferrum jest zaledwie kilku przedstawicieli tego gatunku, ponieważ ataki przeprowadzone były w podobnym czasie. Z opisu jednej z ocalałych atak ofiar wynika, iż stwór bał się ognia. Mimo tego zdążył zabić wiele osób, nie odnosząc poważniejszych ran. Po wszystkim zajął się pożywianiem, wysysając mózgi swoich ofiar. Najprawdopodobniej jest to dla niego przysmak. Dokładne miejsce występowania - nieznane. Wielce prawdopodobne, że stwór zamieszkuje w bardzo trudno dostępnych pieczarach na pograniczu. Za pewnik należy wziąć, iż stworzenie to jest niesłychanie groźne i niebezpieczne dla wszystkich istot rozumnych.

Zdolności:

Paszczoszczęka - silna i uzbrojona w ogromną ilość ostrych kłów, którymi zagryza swe ofiary
Twarda skóra - jest odporny na większość zadawanych obrażeń, ciężko jest go zabić

Wady

Lęk przed ogniem - stworzenie to panicznie boi się ognia
Letarg - po niezwykle wyczerpujących atakach, stwór zaszywa się w swojej pieczarze by móc się zregenerować przed następnym atakiem, wpadając w głęboki letarg

autor: Kam'ael [ID 938]

Wróć do strony głównej